۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۶
کد خبرنگار: 2217
کد خبر: 83366839
۰ نفر

برچسب‌ها

فرمانداران تالش و نمین بر لزوم ساخت راه عشایر همجوار تاکید کردند

آستارا - ایرنا - فرمانداران شهرستان های تالش گیلان و نمین اردبیل در بازدید از راه ییلاقات همجوار، بر لزوم بهسازی راه منطقه عشایر نشین بخش حویق تالش و همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط در این خصوص تاکید کردند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا؛ سید عیسی مهدوی فرماندار تالش در بازدید از راه منطقه عشایر نشین بخش حویق این شهرستان گفت: عشایر حویق به دلیل نبود راه دسترسی به مناطق ییلاقی خود، به تردد از اراضی شهرستان نمین استان اردبیل مجبور هستند.

وی اظهار کرد: بهسازی حدود هشت کیلومتر راه دسترسی عشایر نمین و حویق به ییلاقات همجوار تصویب و چند مسیر دسترسی معرفی شده است و پس از بررسی و اخذ نظریه کارشناسی اداره‌های راه و شهرسازی و منابع طبیعی و آبخیزداری، برای ساخت و بهسازی راه اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: تالش حدود ۱۱ هزار نفر عشایر دارد و اغلب آنها در مناطق هم مرز با استان اردبیل سکونت دارند و با توجه به جایگاه مهم عشایر در جامعه، برای خدمت به آنها از هر فرصتی استفاده می‌کنیم.

عاطف ناصری فرماندار شهرستان نمین استان اردبیل نیز در این بازدید گفت: هر چند عشایر بخش حویق تالش در حوزه استحفاظی نمین نیستند، اما خدمت به جامعه عشایر و تلاش برای رونق تولید، وظیفه همه ماست و در جهت تحقق شعار سال و بهسازی راه عشایر، با تمام توان همکاری می‌کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد که به زودی با احداث جاده مناسب و نزدیک تر برای تردد عشایر بخش حویق تالش، مشکل آنها برطرف شود.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش‌های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.بخش حویق تالش با حدود ۳۲ هزار نفر جمعیت و اراضی جنگلی و کوهستانی، در همسایگی شهرستان نمین استان اردبیل واقع است.

۷۱۰۶ / ‏‬ ۷۱۲۴ /‏۶۰۳۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =