زنجان  در طرح ملی بسیج فشار خون از استان های پیش رو است

زنجان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: این استان از زمان اجرای طرح ملی کنترل فشارخون، ۷۴.۸ درصد از جمعیت گروه هدف را تحت پوشش قرارداده که جزو پیش روترین استان‌ها در این حوزه است.

خدابخش مرادی نافچی شامگاه یکشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان زنجان افزود: انتظار می‌رود که افزایش همکاری‌های بین بخشی در طرح ملی کنترل فشار خون ادامه داشته باشد تا به انسان سالم و در نهایت جامعه سالم منجر شود.
وی اظهار داشت: یکی از رویکردهای مهم این کار گروه کاهش سبد هزینه درمان در سبد هزینه خانوار است که مردم هزینه‌های بیشتری را پرداخت نکنند و با مشکلات عدیده ای مواجه نشوند.
رئیس کار گروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان زنجان با اشاره به موفقیت کسب شده دانشگاه علوم پزشکی در بخش نورولوژی و دریافت نشان دیاموند، خاطرنشان کرد: این توفیقات می‌تواند نویدبخش این باشد که مردم این استان دغدغه‌های کمتری در حوزه سلامت و درمان داشته باشند، زیرا جامعه پزشکی و مدیریت دانشگاه در این حوزه به خوبی تلاش می‌کنند.
وی همچنین با استقبال از برگزاری دومین جشنواره آئین محبت در سطح ملی نیز اضافه کرد: این جشنواره رخداد بسیار خوبی در سطح ملی بشمار می‌رود و در این میان انجام این کار بر عهده یک دستگاه متولی نیست و اعتبارات نیز به صورت استانی لحاظ می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان ادامه داد: در ارتباط با برگزاری جشنواره آئین محبت پیشنهاد می‌شود که کمیته استانی متشکل از دانشگاه و دستگاه‌های مربوطه تشکیل شود و در این راستا استانداری هم آمادگی دارد یک جشنواره آبرومندی را برگزار کند.
وی تاکید کرد: این استان بهشت خیرین است و بر این مبنا باید این جشنواره به صورت نماد، نمونه و به نحو مطلوب‌تری در سطح کشور برگزار شود که اهمیت بسزایی دارد.
این مسئول همچنین به لزوم آ گاهی بخشی و اقدامات فرهنگی در حوزه دخانیات اشاره کرد و گفت: در این ارتباط باید به صدور مجوزها سیدگی بیشتری شود در دادن امتیاز مصرف دخانیات دقت لازم انجام گرفته و در نهایت برخورد قضائی به عنوان آخرین ساز و کار در نظر گرفته شود.
مرادی نافچی یادآور شد: گزارش‌هایی در مناطق کمتر توسعه یافته و حاشیه شهر در بعضی از نقاط زنجان واصل شده و در این میان مرکز بهداشت در این حوزه می‌تواند فعالیت بیشتری داشته باشد و دستگاه‌های مربوطه به ویژه دستگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و سلامت، بهداشت و درمان در حوزه توجه به این نقاط باید مسئله شناسی کنند و اقدامات عملی انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: با این اقدامات می‌توان تا بخشی از جامعه که به لحاظ موقعیت اقتصادی در این مناطق مستقر هستند دسترسی به خدمات داشته و از امتیازات آن بهره‌مند شوند.

۹۶۴۶/ ۸۰۶۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =