رونق تولید و اشتغال در گیلان با حمایت دولت و همت بخش خصوصی

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: در عرصه رونق تولید و اشتغال در استان می‌توانیم با همت بخش خصوصی و حمایت‌های دولت، شاهد رشد بیشتری باشیم.

به گزارش ایرنا مصطفی سالاری روز یکشنبه با حضور در شهرک صنعتی رشت و در جریان بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی، به بازدیدش از یکی از کارخانه‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: این واحد با سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد تومانی تاکنون، در حوزه تولید انواع کیسه ساده و لمینت از پلی پروپلین، علاوه بر تأمین نیاز داخلی بخش عمده تولیدات خود را به خارج از کشور صادر می‌کند که موجب گسترش صادرات و ارز آوری برای استان است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اشتغال ۷۵۰ نفر در این شرکت تصریح کرد: باتوجه به طرح توسعه تولید این شرکت که امروز ارائه شد، با حمایت دولت و سرمایه گذاری ۵۴۰ میلیارد ریالی، حدود ۲۵۰ نفر دیگر به ظرفیت اشتغال این واحد اضافه خواهد شد.

استاندار گیلان همچنین در ادامه و در جریان بازدید از یک واحد تولید ام‌دی‌اف اظهار داشت: تمام تلاش را جهت طرح توسعه این واحد از حیث تسهیلات و سایر حمایت‌های دولتی انجام خواهیم داد.

وی افزود: با افزایش حمایت از این واحد تولیدی و افزایش تولید، تا پایان سال با افزایش ظرفیت اشتغال به ۵۰۰ نفر همراه شود.

در ادامه بازدیدهای امروز از شهر صنعتی رشت، استاندار گیلان از یک طرح در حال ساخت با بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی و سرمایه گذاری بیش از چهار میلیون یورو در شهرک صنعتی رشت بازدید کرد که در صورت تکمیل در سال جاری و تولید با ظرفیت کامل، اشتغال یکصد نفر را به دنبال خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین در جلسه‌ای که به منظور بررسی طرح توسعه یکی از واحدهای فعال در محل این کارخانه برگزار شد، جهت پیگیری درخواست مدیران این مجموعه که سال گذشته با بیش از ۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و بیش از ۶۰ نفر اشتغالزایی در زمینه تولید اوراق و فشرده چوبی با روکش ملامین و هایگلاس افتتاح شد، جهت تأمین مالی و افزایش ظرفیت تولید در قالب سه شیفت و میزان اشتغالزایی به بیش از یکصد نفر، دستورات لازم را صادر کرد.

سالاری گفت: در عمده واحدهای جدید که در شهرک صنعتی رشت راه اندازی شده، استفاده مطلوب از فناوری و تکنولوژی‌های روز دنیا در کنار شیوه‌های صحیح مدیریت به خوبی قابل مشاهده است.

وی استفاده همزمان از این دو مزیت را موجب توسعه صنایع دانست و افزود: مشاهده این دستاوردها، ما را به رونق بیش از پیش صنعت داخل استان امیدوارتر می‌کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه برخی واحدهای فعال در این شهرک صنعتی، مشکلاتی در حوزه‌های مختلف دارند که باید در جلسات و کارگروه‌های مربوطه در اسرع وقت رسیدگی و تعیین تکلیف شود، افزود: در جریان چند بازدید امروز، فعالان تعدادی از کارخانجات مطالبه یا پیشنهاداتی داشتند که در محل کارخانه مورد تصمیم‌گیری قرار گرفت و طبق صورتجلسه تنظیمی، توسط دستگاه‌های ذی‌ربط پیگیری خواهد شد.

استاندار گیلان همچنین در بازدید میدانی از شهرک صنعتی رشت، دستورات لازم جهت رفع برخی مشکلات از جمله وضعیت مسیر دسترسی از جاده لاکان، مشکل تقاطع راه آهن و … را صادر کرد.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =