۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۵
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83366670
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه کرج: قوه قضائیه عدالت را در جامعه نهادینه می سازد

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج گفت: قوه قضائیه عدالت را در لایه های مختلف جامعه نهادینه می سازد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی دردیدار با مدیران و رؤسای قضائی البرز افزود: الزامات تحقق عدالت «ساختار عادلانه» است.

وی ادامه داد: متأسفانه چینش ساختاری درستی برقرار نیست و باید اقدامات لازم برای اصلاح آن صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه «عدالت و مبارزه با فساد» در بیانیه «گام دوم» افزود: بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب اندوخته چهل سال است که عصاره گیری و تبیین شده بنابراین تمام عبارات و کلمات آن کلیدی و راهبردی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه بیانیه «گام دوم» برنامه چهل‌ساله حرکتی ما به سمت جلو است، اظهار داشت: مدیران باید در برنامه‌ریزی و ساختار سازی از هدایت‌های چهل‌ساله اول انقلاب که در این بیانیه جمع‌آوری‌شده بهره‌مند شوند.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه یکی از محورهای اصلی بیانیه «گام دوم» برقراری عدالت است، گفت: آن‌کسی که می‌تواند عدالت را در اقشار و لایه‌های مختلف جامعه نهادینه کند و گسترش دهد، قوه قضائیه است.

وی ضمن بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی در سال ۸۵ اظهار داشت: رهبر انقلاب در خصوص عدالت می‌فرمایند: «عدالت، با من بمیرم، تو بمیری درست نمی‌شود؛ عدالت، با تعارف درست نمی‌شود؛ اولاً قاطعیت می‌خواهد، ثانیاً ارتباط با مردم می‌خواهد، ثالثاً ساده‌زیستی و مردمی بودن لازم دارد و بالاتر از همه، خودسازی و تهذیب می‌خواهد؛ این هم جزو پیش‌شرط‌ها و پیش‌نیازهای اجرای عدالت است. اول، باید خودمان را درست کنیم و یکدستی به سر و صورت خودمان بکشیم تا بتوانیم عدالت را اجرا کنیم؛ وظیفه‌ی من و شما اینها است.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه عدالت عالی‌ترین آرمان نظام اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامی با شعار تحقق عدالت، مبارزه با ظلم، تبعیض و فساد پیروز شد.

آیت‌الله حسینی همدانی با طرح این پرسش که آیا اختلاف طبقاتی حاضر مطلوب نظام اسلامی هست؟ افزود: این اختلاف طبقاتی نشان از انحراف در مسیر دارد که باید به‌وسیله عدالت اصلاح شود. وی گفت: عدالت، عدالت ورزی و جویای عدالت بودن از آموزه‌های مکتب اهل‌بیت (ع) است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه عدالت فقط در اهداف حکومت و نظام محدود نیست، ادامه داد: عدالت روح و جوهره‌ی نظام اسلامی است یعنی در همه‌ی عرصه‌های حکومت، عدالت جاری است.

آیت‌الله بابیان اینکه حاکم و مسئولان حکومتی باید عادل باشد، اظهار داشت: معیار سنجش مسئولین باید عدالت باشد و نه‌تنها حاکم و مسئولان بلکه تمام تصمیم‌گیری‌ها و جهت‌گیری‌ها نیز باید عادلانه باشد.

وی تغییرات اخیر در قوه قضائیه را به تنفسی جدید تشبیه کرد و افزود: تغییرات جدید قوه قضائیه و کاهش نیروهای ستادی باعث چابک سازی شده و کارآمدی را افزایش خواهد داد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز دستگاه قضائی را یکی از مصادیق بارز کارآمدی نظام دانست و خاطرنشان کرد: امروزه که استکبار جهانی تلاش می‌کند نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد، دستگاه قضائی باید با انسجام و توان بیشتری فعالیت کند.

۸۰۲۹/۶۹۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =