۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۶
کد خبرنگار: 1371
کد خبر: 83366634
۰ نفر

برچسب‌ها

میزان هدر رفت آب در اردستان ۱۷ درصد است

کاشان- ایرنا- رییس اداره آب و فاضلاب اردستان با اشاره به ضرورت توجه مردم به صرفه جویی در مصرف آب با وجود بارش های صورت گرفته در بهار امسال، گفت: میزان هدر رفت آب در این شهرستان ۱۷ درصد است.

سید عباس شریعتمدار روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا تشریح کرد: ۷۰۰ مشترک پرمصرف در این راستا اخطار حضوری گرفتند و به یکهزار و ۲۰۰ نفر نیز اخطار کتبی داده شده است.

وی افزود: همچنین ۱۲۰ مشترک پر مصرف دعوت به گفت و گو شدند و از خانواده ها نیز خواسته شده تا در مصرف آب به ویژه در فصل تابستان صرفه جویی کنند.

رییس اداره آب و فاضلاب اردستان تصریح کرد: مردم و اداره ها هم اکنون افزون بر ۱۵ میلیارد ریال به شرکت بدهکار هستند که پرداخت آن موجب افزایش خدمت رسانی می شود.

وی اضافه کرد: در راستای طرح صرفه جویی در مصرب آب اقدام‌هایی مانند کنترل فشار شبکه آب با نصب چهار فشار شکن، محدود کردن ورودی آب کارخانه های بزرگ، کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی آب روستا های زیر پوشش، اعزام اکیپ های مروجین مصرف بهینه آب به سطح شهرها، برگزاری نشست‌های آموزشی، نصب بنر، توزیع اقلام آموزشی و اصلاح شبکه های فرسوده در دستور کار قرار داشت که کاهش ۶ درصدی هدر رفت آب را موجب شد.

شریعتمدار در ادامه نیز اختصاص افزون بر ۴۰ میلیارد ریال برای آبرسانی در بحث بحران و جلوگیری از هدر رفت آب از محل اعتبارهای داخلی شرکت به شهرستان اردستان را یادآور شد و گفت: ساخت و تجهیز مرحله دوم پمپاژ اصلی انتقال آب، خرید پمپ و تجهیزات آن، چهار کیلومتر مرحله دوم طرح انتقال آب شیرین با هفت شیر برداشت تا میدان امام شهر اردستان، آغاز عملیات مرحله سوم تا میدان امام حسن مجتبی (ع) در مجموع به طول ۹ کیلومتر و ۱۲ شیر برداشت با هزینه ۱۵ میلیارد ریال از جمله این طرح های در دست اقدام است.

وی اظهار داشت: اصلاح نزدیک به چهار کیلومتر از شبکه آبرسانی شهر مهاباد با ۲۵۰ فقره انشعاب، تجهیز چاه آب مهاباد همراه با خرید پمپ و لوله با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، ۲ کیلومتر لوله کشی و چهار شیر برداشت آب شیرین با ۶ میلیارد ریال اعتبار، ساخت مخزن ۵۰۰ مترمکعبی به ارزش ۶ میلیارد ریال در مهاباد، تجهیز و بهره برداری از ۲ حلقه چاه بحران در زواره با اعتبار ۲ میلبارد ریال از دیگر طرح های اجراشده است.

رییس اداره آب و فاضلاب اردستان بیان کرد: حفر چاه بحران اردستان با هشت میلیارد ریال اعتبار، توسعه شبکه فاضلاب شهرک ۲۰۹ به طول ۱۳۰۰ متر با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال، بستن قرارداد اجرای ۲.۵ کیلومتری شبکه داخلی شهرک با اعتبار هفت میلیارد ریال و اصلاح هفت کیلومتر شبکه انتقال آب، واگذاری ۲۷۰ انشعاب جدید و ۱۰۰ فقره انشعاب فاضلاب نیز در سال جاری انجام شده است.

وی همچنین یادآور شد: هفت کیلومتر شبکه آبرسانی و ۶۰۰ کنتور در سال جاری با هزینه ۱۴ میلیارد ریال تعویض شده است.

رییس اداره آب و فاضلاب اردستان، تعداد مشترکین آب این شهرستان را ۱۴ هزار و ۳۰۰ انشعاب با ۱۹ هزار و ۶۰۰ واحد اعلام کرد.

شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

۷۴۳۱/‏۸۱۲۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =