۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۹
کد خبرنگار: 814
کد خبر: 83366520
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر صنعت: تحقق نهضت معدنی در پیش است

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: در بخش معدن تحول بزرگی در پیش است و به نوعی در این بخش هم دنبال تحقق "نهضت معدنی" در سطح کشور هستیم و با وجود کارشکنی ها و محدودیت های موجود 100 هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی و معدنی آماده افتتاح است.

به گزارش روابط عمومی وزارتخانه مزبور، رضا رحمانی در نشست مشترک با رئیس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: برای تحقق" نهضت ساخت داخل" روی کمک‌های مجلس حساب ویژه ای باز کرده‌ایم و بر لزوم افزایش همکاری‌های سازنده همه دستگاه‌های عامل در حوزه تولید تاکید کرد.

وی با بیان اینکه همدلی و همراهی بیشتر میان دولت و مجلس موجب می‌شود تا از شرایط حساس کنونی به سلامت عبور کنیم، گفت: برای همه بخش‌های صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های محوری طراحی شده و اقدام‌های خوبی هم در حال انجام است که بزودی نتایج مثبت و مؤثر آن را مشاهده خواهیم کرد.
به گفته رحمانی، برنامه‌های جامعی در همه حوزه‌ها با رویکرد تحولی و نتیجه گرا دنبال می‌کنیم و در حوزه بازرگانی طبق برنامه طراحی شده رصد دقیق زنجیره تولید تا عرضه در دستور کار قرار دارد و اکنون با سامانه‌هایی همچون "افق" و "سیستم جامع انبارها" سعی می‌شود نظم بهتری به شبکه توزیع کشور ببخشیم.

وزیر صنعت پیرامون مسائل مرتبط با خودروسازی کشور گفت: پیگیری‌ها و اقدام‌های انجام گرفته در حوزه خودروسازی به شکل روزانه در حال رصد است و با لحاظ امکانات موجود قدم‌های خوبی برای تثبیت بازار این محصولات این صنعت برداشته شده است.

رئیس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در این نشست با تقدیر از برخی اقدام‌های مؤثر وزارت صنعت، معدن و تجارت، طی سخنانی دغدغه‌های خود را در مواردی چون معادن، خودروسازی و قطعه سازان این صنعت، کنترل و نظارت دقیق‌تر بر بازار، نحوه واگذاری زمین توسط شهرک‌های صنعتی در سطح کشور و…، مطرح و نقطه نظرات پیشنهادی برای بهبود شرایط ارائه شد.

نشست با هیأت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران

براساس این گزارش، وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار جداگانه با اعضای انجمن تولید کنندگان فولاد ایران هم گفت امروز در صنعت فولاد کشور به خودکفایی مناسبی دست یافته‌ایم و اظهار داشت: هنوز امکان توسعه در صنعت فولاد وجود دارد و با توجه به سرمایه گذاری عظیمی که در این بخش در چند سال گذشته انجام شده، به زودی توازن خوبی هم در زنجیره تولید این فلز راهبردی در کشور، مشاهده خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از صنایعی که در کشور سرمایه گذاری خوبی روی آن شده و امروز تبدیل به یک مزیت تولیدی شده، صنعت فولاد است و مشارکت تشکل‌ها در کانون‌های تصمیم گیری حوزه صنایع اهمیت دارد.

رحمانی، انجمن تولید کنندگان فولاد ایران را یکی از انجمن‌های قوی در حوزه صنایع کشور دانست و اظهار امیدواری کرد بدوراز هرگونه بخشی نگری، به توسعه واقعی این صنعت کمک نماید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص صادرات فولاد نیز با تاکید بر اولویت تأمین نیاز داخلی گفت: مازاد تولید باید صادر شود و در همین ارتباط فولاد از جمله صنایعی است که ارزآوری آن برای ما اهمیت بالایی دارد و روی آن سرمایه گذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =