ادامه بررسی لایحه مشارکت عمومی خصوصی در کمیسیون عمران مجلس

تهران– ایرنا- سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از ادامه بررسی لایحه مشارکت عمومی خصوصی در جلسه امروز کمیسیون خبر داد و گفت: بحث ارائه مشوق‌هایی برای بخش خصوصی با هدف مشارکت آن در پروژه های نیمه تمام در دستور کار نشست های‌ آتی این کمیسیون قرار دارد

«صدیف بدری» روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا با تشریح دستور کار نشست امروز کمیسیون عمران ادامه داد: در نشست امروز تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۹۸، که بر ضرورت واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی تأکید شده است، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به دائمی نبودن قانون بودجه، دولت با همکاری کمیسیون عمران مجلس، لایحه مشارکت عمومی -خصوصی را برای واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی تهیه و آن را تقدیم مجلس کرد.

نماینده مردم اردبیل و نمین در مجلس دهم شورای اسلامی اظهارداشت: در جلسه امروز کمیسیون لایحه مشارکت عمومی - خصوصی گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس با حضور معاونت اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس و کارشناسان ذیربط سازمان برنامه و بودجه کشور (نماینده دولت) نماینده اتاق‌های بازرگانی ایران تعاون و جامعه مهندسان مشاور ایران، بررسی شد.

وی با بیان اینکه لایحه مشارکت عمومی-خصوصی تکالیف بسیاری برای دستگاه‌ها و وزارتخانه‌هایی که پروژه‌های نیمه تمام دارند، تعیین کرده، افزود: این لایحه همچنین راه کارهای بسیاری خوبی برای روان سازی واگذاری پروژه‌های نیمه تمام در نظر گرفته است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست امروز سه ماده از ۱۷ ماده لایحه مشارکت عمومی - خصوصی در این کمیسیون تصویب شد، گفت: یکی از بندهای ماده اول این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیته مربوطه ارجاع شد.

بسیاری از طرح ها به دلیل واقع شدن در مناطق محروم توجیه اقتصادی ندارد
بدری خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های همکاران مشوق‌هایی بود که باید در لایحه مشارکت عمومی خصوصی برای ورود بخش خصوصی به پروژه‌های نیمه تمام عمرانی درنظر گرفته شود. در این زمینه قرار شد در جلسات بعدی روی این موضوع بررسی شود. چون بسیاری از طرح‌ها به دلیل واقع شدن در مناطق محروم توجیه اقتصادی ندارد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: قطعاً اگر تا پایان مجلس دهم، لایحه مشارکت عمومی-خصوصی تعیین تکلیف و اجرایی شود، می‌توانیم نسبت به رفع مشکل پروژه‌های نیمه تمام امیدوار باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =