۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۰
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83366444
۰ نفر

برچسب‌ها

 تعدادی از مردم اردکان به ناچار از شیرهای برداشت آب شهر استفاده می کنند

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان گفت: وجود چاه‌های آب با ای. سی(EC) بالا و احتمال آلودگی آن‌ها، مردم را ناگزیر به استفاده از شیرهای برداشت در شهر کرده است.

بهروز شهابی زاد روز یکشنبه در آئین معارفه مدیر امور آب و فاضلاب شهری اردکان ورود بخش خصوصی به حوزه مدیریت و بازگردانی فاضلاب را مثبت ارزیابی کرد و با انتقاد از عدم اطلاع‌رسانی به‌جا و مناسب اظهار داشت: در مرحله کنونی باید اتصال انشعاب و اجرای طرح فاضلاب شهری به دبی مناسب با جدیت دنبال شود.

وی همچنین از مدیر جدید امور آب و فاضلاب شهرستان خواست با توجه به آغاز فصل تابستان که مصرف آب افزایش می‌یابد؛ فرهنگ‌سازی در بین مردم و مسئولان و نیز کاهش مصارف غیرضروری را در اولویت قرار دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب (آبفا) شهری استان یزد نیز در این نشست، گفت: جابه‌جایی مسئولان، برای حفظ انگیزه و بهره‌گیری از توان فکری و عملی نیروهای جدید ضروری است.

علی اسلامی با اشاره به تجربه موفق شهر اردکان در تأمین آب از طریق شیرهای مستقیم برداشت افزود: این طرح در شهرهای دیگر استان نیز اجرا می‌شود.

وی با بیان این‌که 'بسیاری از منابع آبی اردکان ممکن است در آستانه آلودگی قرار گیرد تصریح کرد: در این شرایط باید برای مصارف شرب و بهداشت، از آب انتقالی استفاده شود.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت آبفای استان، تکمیل اجرای طرح فاضلاب شهری اردکان را ضروری دانست و از داود مخلصی رئیس جدید آبفا اردکان خواست این مساله را با جدیت بیش‌تری دنبال کند.

وی با قدردانی از زحمات رضا چهره آزاد، مخلصی را به عنوان مدیر امور آب و فاضلاب شهری اردکان معرفی کرد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/ ۲۰۴۷/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =