۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۸
کد خبرنگار: 1690
کد خبر: 83366413
۰ نفر

برچسب‌ها

تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی قزوین کاهش یافته است

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: بررسی ها نشان می دهد میزان تعدیل نیرو و کارگر در واحدهای تولیدی استان امسال نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است.

منوچهر حبیبی روز یکشنبه در دیدار با احزاب و تشکل‌های خانه کارگری استان که در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری قزوین برگزار شد، افزود: تشکل خانه کارگری مجموعه بزرگی از خانواده کارگری استان است و مشکلات این حوزه باید به سرعت و با جدیت پیگیری شود.

وی با تاکید بر تلاش همه جانبه مدیران اقتصادی و فعالان بخش خصوصی به منظور ایجاد امنیت شغلی برای کارگران، گفت: جامعه کارگری قشر زحمتکش و سربازان خط تولید بوده و مجموعه کار و کارگر و خانه کارگر شبیه مثلثی است که موجب رونق تولید می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین به دغدغه‌های قشر کارگر اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های این قشر امنیت شغلی است که تلاش همه باید پایداری این امنیت برای قشر کارگر باشد و در این مسیر، تشکل‌ها و خانه کارگری موجب ایجاد امنیت در جامعه کارگری می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات اقتصادی استان اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین جلسات اقتصادی استان، نشست‌های کار و تولید است و در این مسیر دستگاه قضا نیز پیگیر امور است.

این مسئول با مهم خواندن موضوع درمان کارگران، تصریح کرد: این موضوع باید با حساسیت و جدیت دنبال شود و باید هر راهکاری برای بهبود و پیشگیری از حوادث ناشی از کار برای کارگران مورد پیگیری قرار بگیرد.

وی همچنین گفت: ثبات مدیریت واحدهای تولیدی اهمیت بالایی دارد و نباید نگرانی‌های حوزه مدیریت به جامعه کارگری منتقل شود.

معاون سیاسی امنیت و اجتماعی استاندار قزوین ایجاد مکان مناسب جهت اجتماع کارگران در مراسمات و ایجاد شورای نظارت بر بیمارستان رحیمیان الوند را از اولویت‌های رسیدگی به مشکلات جامعه کارگری دانست.

حبیبی با اشاره به لزوم ارتقای مهارت کارگران، گفت: در بحث توجه به مهارت، مدیران واحدهای تولیدی گله مند بوده و لازم است تا کارگران آموزش لازم در زمینه فنی و تخصصی، مهارت افزایی کنند.

۳۰۱۳

برچسب‌ها