۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۸
کد خبرنگار: 2098
کد خبر: 83366389
۰ نفر
برداشت هندوانه در تایباد آغاز شد

مشهد- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی تایباد گفت: برداشت هندوانه از دو هزار هکتار اراضی و کشتزارهای تایباد آغاز شد.

محمد میری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متوسط برداشت هندوانه در تایباد از هر هکتار ۳۵ تن می باشد و سال گذشته بیش از ۷۰ هزار تن هندوانه در این شهرستان برداشت شد.

وی اظهار داشت: هندوانه و خربزه دو محصول جالیزی سنتی و باسابقه این شهرستان می باشد که سطح زیر کشت هندوانه در این شهرستان نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: از مهم‌ترین دلایل کاهش سطح زیرکشت این محصول محدودیت منابع آب و لزوم توسعه کشت محصولات کم آب طلب مثل گیاهان دارویی، پسته و زعفران است.

میری افزود: در حال حاضر ۳۰ درصد از مزارع این محصول در این شهرستان به روش نشایی کشت می شود که عمده تولید این محصول در ۲ دشت کرات و مشهد ریزه می باشد.

وی اظهار داشت: با توجه به کمبود منابع آب و افت سفره های آب زیر زمینی ۵۰ درصد از مزارع هندوانه تایباد به روش های نوین آبیاری تجهیز شده است.

وی به اشتغالزایی این محصول در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در فصل کاشت تا برداشت هندوانه بیش از ۱۵ نفر روز در هر هکتار مشغول کار می شوند.

کار برداشت هندوانه در تایباد از اوایل تیر ماه آغاز شده و حدود یک ماه ادامه دارد.

شهرستان تایباد بیش از ۴۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد و سالانه بیش از ۳۰ نوع محصول زراعی و ۲۵ نوع محصول باغی در این شهرستان تولید می شود.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

۷۴۹۴ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =