نقش آفرینی رسانه ها در دوران جنگ تحمیلی مشهود است

ارومیه- ایرنا- فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: رسانه های کشور موثرترین نقش آفرینی را در دوران جنگ تحمیلی داشتند به طوری که امروز نیز شاهد این عملکرد هستیم.

به گزارش ایرنا سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری روز یکشنبه در نشست فصلی بسیج و رسانه در گام دوم انقلاب افزود: دفاع مقدس آیینه تمام نمای عملکرد رسانه ها در بازخوانی و ثبت و ضبط عملکرد دوران جنگ تحمیلی است.

وی ادامه داد: ترویج و توصیف تلاش های رزمندگان دوران دفاع مقدس در جامعه در سایه عملکرد رسانه های ممکن پذیر شده است.

وی با اشاره به اینکه امید آفرینی در جامعه باید در اولویت رسانه ها باشد، اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال ناامید کردن مردم و ترویج این امر در جامعه هستند و باید نیروهای انقلابی با امید بخشی در جامعه، نقش آفرینی کنند.

وی بیان کرد: ایجاد امید در جامعه و تقویت روحیه مقاومت در آن برای مقابله با مشکلات و رفع موانع موجود از ثمرات نقش آفرینی نیروهای انقلابی است که در طول چهل ساله انقلاب این مسئله مشهود بوده است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: باید رسانه ای را ایجاد کنیم که در تراز انقلاب باشد زیرا ما مسوول خون شهدا هستیم و باید پیام رسان آن نسل باشیم.

سردار شهسواری با اشاره به اینکه سختی ها معبر عبور برای روشنایی و فروغ است، ادامه داد: تحریم ها سکوی پرتابی برای عبور از سخت و رسیدن به اقتصاد پویاست.

مسوول سازمان بسیج رسانه آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: رسانه های باید برای تحقق گام دوم انقلاب شکاف های جامعه را شناسایی و اولویت بندی کرده و در نهایت راه کارهای لازم را برای حل آن بیان کنند.

محمد مهرزاد صدقیانی اظهار داشت: امروز نیازمند تولید پیام های مفید و آرامش دهنده در جامعه هستیم برای این امر حرکت فرآیند محور رسانه های امری لازم است.

وی تاکید کرد: برخلاف ایجاد بدبینی ها نسبت به جمهوری اسلامی ایران، این کشور رو به پیشرفت در حال حرکت است و عملکرد سپاه پاسدارن گواه این مدعاست.

رییس خانه مطبوعات آذربایجان غربی نیز در این جلسه افزود: باید در ابتدا راه کارهای حمایت از رسانه های ارائه شود تا رسانه ها بتوانند در تبیین انقلاب گام موثری بردارند.

یوسف پیربداقی اظهار داشت: رسیدن از وضع موجود به وضع مطلوب تاکید رهبری در مباحث گام دوم انقلاب بوده و شکل گیری سرمایه اجتماعی لازمه تحقق گام دوم است.

وی ادامه داد: رسانه ها باید در پیوند سرمایه های اجتماعی گام موثری بردارند و بزرگترین نقش را ایفا کنند و جامعه را به سمت همبستگی هدایت کنند.

وی تاکید کرد: هیچ چیزی مثل رسانه ها در شکل گیری همبتسگی اجتماعی تاثیر گذار نیست و باید این مسئله را حمایت و تشویق کنیم تا همبستگی اجتماعی محقق شود.

یوسف حق دوست رییس شورای قشر بسیج رسانه آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: نقش رسانه در عملیاتی کردن بیانات و مطالبات رهبری غیرقابل انکار است و امیدواریم با اتحاد و همدلی برای تحقق گام دوم انقلاب قدم های ارزشمندی برداشته شود.

حمایت از رسانه های چاپی و ارائه راهکارهای مناسب برای حمایت از رسانه ها برای تبیین گام دوم انقلاب از مباحث مورد تاکید مدیران رسانه ای آذربایجان غربی در این جلسه بود.

۹۹۱۸/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =