۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۷
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83366272
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۶۰ خانه عالم روستایی در هرمزگان ساخته شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: تاکنون ۲۶۰ خانه عالم روستایی برای ترویج فرهنگی دینی و ارایه خدمات فرهنگی مذهبی و دینی به روستاییان در این استان احداث و تجهیز شده است.

حجت الا سلام علی اکبر انصاری راد روز یکشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه هرمزگان به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: ۳۰ باب از این خانه‌های عالم با مشارکت‌های خیران و مردم احداث شده است.

وی بیان داشت: همانگونه که خیران در زمینه مدرسه سازی، مسجد سازی، خانه بهداشت و غیره ورود کرده‌اند می‌طلبد که به ساخت و ساز فضاهای دینی و فرهنگی شامل خانه‌های قرآنی و خانه‌های عالم که نیاز جوانان و نوجوانان است، نیز بیشتر ورود کنند.

این مسوول یادآور شد: تاکنون ۱۱۶ مبلغ و روحانی در خانه‌های عالم روستاهای هرمزگان مستقر هستند که باید این تعداد به نسبت تعداد روستا و جمعیت روستایی استان افزایش یابد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان اظهار داشت: سالانه به طور متوسط ۳ هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار و ۹۰۰ مبلغ دینی در مناسبت‌های مختلف مذهبی و دینی به مناطق مختلف شهری و روستایی این استان اعزام می‌شوند.

راه اندازی ۱۳ پایگاه فرهنگی اجتماعی در محلات آسیب پذیر بندرعباس

مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان همچنین ادامه داد: این اداره کل با همکاری سازمان بهزیستی و دیگر دستگاه‌ها و کارشناسان متولی امور اجتماعی و فرهنگی تاکنون ۱۳ پایگاه در محلات آسیب پذیر بندرعباس راه اندازی کرده است.

انصاری راد افزود: با توجه به اینکه اعتیاد، طلاق و فساد اخلاقی در صدر آسیب‌های اجتماعی خانواده‌ها قرار دارد لذا اولویت اصلی این پایگاه‌ها در جهت بررسی و رفع این آسیب‌ها متمرکز شده است.

فعالیت ۱۶۰۰ هیات مذهبی در هرمزگان

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان همچنین به هیات مذهبی در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یکهزار و ۶۰۰ هیات مذهبی در استان ساماندهی شده و یک هزار و ۹۰۰ مداح و ذاکر اهل بیت شناسنامه دار نیز در استان فعالیت دارند.

وی یادآور شد: امسال ۸ هزار نفر و سال گذشته ۱۰ هزار نفر در هرمزگان معتکف شدند که نسبت به سال‌های ماقبل این میزان به علت تلاقی با ایام عید نوروز ریزش داشته است.

وجود ۳۳ موسسه قرآنی و ۳۴۸ خانه قرآن در هرمزگان

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان همچنین به وجود ۳۳ موسسه قرآنی و ۳۴۸ خانه قرآن شهری و روستایی زیر نظر این اداره کل اشاره کرد.

انصاری راد گفت: ۳۰۰ حافظ یک تا ۳۰ جز قرآن و ۷۰ قاری قرآن در این موسسه‌ها زیر نظر ۳ هزار معلم قرآن تربیت شده‌اند.

سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۶۰ به فرمان امام راحل به طور رسمی افتتاح شد و پیش از آن نیز به صورت ستادی و مردمی در همه استان‌ها فعالیت داشت و یک نهاد موثر در عرصه فرهنگ دین بوده است.

تبلیغات اسلامی استان هرمزگان نیز از همان روزهای نخستین سال ۱۳۶۰ فعالیت خود را با نیروی اندک آغاز کرد و در طول این سال‌ها فعالیت خوبی را از خود به جای گذاشته است.

این اداره کل در ۶ محور اعزام و استقرار مبلغ، حمایت و هدایت تشکل‌های دینی، حمایت و هدایت مراسم‌های دینی، مذهبی و انقلابی، حمایت و هدایت فعالیت‌های قرآنی، فضای مجازی و آموزشی فعالیت دارد.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =