شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های فناوری فضایی گردهم می‌آیند

تهران- ایرنا- صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری سازمان فضایی، گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی، همراه با نمایشگاه محصولات فضایی و نشست‌های تبادل فناوری و نوآوری را به مدت سه روز در مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار می‌کند.

به گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، این گردهمایی در روز اول با مراسم افتتاحیه و معرفی رویداد، معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی و اقدامات انجام شده توسط این صندوق پیش از برگزاری رویداد، سخنرانی روسای صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی؛ آغاز می‌شود.
در ادامه، علاوه بر معرفی حمایت‌های سازمان فضایی، رویداد ریورس پیچ و ارائه نیازهای فناورانه پژوهشگاه فضایی ارائه خواهد شد و در انتها کارگاه‌های تخصصی فرصت‌های کسب وکاری در حوزه سنجش از دور و فرصت‌های کسب و کاری ماهواره‌های مخابراتی در کنار پنل فرصت‌ها، چالش‌ها و راهکارهای حوزه فضایی برگزار می‌شود.
روز دوم گردهمایی با همکاری سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران به رویداد ریورس پیچ و ارائه نیازهای فناورانه حوزه خدمات شهری و سرویس‌های مکان محور اختصاص خواهد یافت. همچنین بعد از ظهر روز دوم، کارگاه‌های نوآوری شهری و کسب وکار هوشمند درکنار پنل کسب و کارهای هوشمند شهری با محوریت کسب و کارهای فضا پایه برگزار خواهد شد.
در روز سوم و انتهایی گردهمایی، سومین رویداد ریورس پیچ با موضوع ارائه نیازهای سازمان منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری برگزار خواهد شد و در ادامه ارائه طرح‌های سرمایه‌پذیر حوزه فضایی به سرمایه گذاران حاضر صورت می‌پذیرد.
بعد از ظهر روز سوم گردهمایی فضایی، به انتقال تجربیات شرکت‌های دانش بنیان این حوزه اختصاص یافته و در مراسم اختتامیه علاوه بر جمع‌بندی رویداد و خدمات ارائه شده توسط صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیان که در قالب برگزاری سلسله جلسات میز پذیرش صندوق طی هفت روز به شرکت‌ها انجام پذیرفت، تفاهم نامه مشترکی بین صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان فضایی ایران به امضا خواهد رسید.
شایان ذکر است، در حاشیه برگزاری هر سه روز رویداد، نمایشگاه تخصصی این حوزه با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی در طبقه همکف مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان برگزار خواهد شد.
همچنین جلسات میز پذیرش مختص شرکت‌های دانش بنیان حوزه فضایی برای ۴۶ شرکت دانش بنیان از ۲۵ خرداد شروع شده و تا ۴ تیر ادامه دارد.

علاقه مندان به حضور در این گردهمایی سه روزه (۱۶، ۱۷، ۱۸ تیرماه) و رویدادهای آن می‌توانند با شماره تلفن ۷۷۲۴۰۵۷۶ تماس گرفته و یا از طریق لینک EVND.CO/P1MDS نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha