تنظیف شهر ارومیه روزانه ۲ میلیارد ریال هزینه دارد

ارومیه- ایرنا - رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: رفت و روب، جمع آوری و دفن زباله در شهر ارومیه هر روز ۲ میلیارد ریال هزینه دارد.

احد یوسفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روزانه در شهر ارومیه ۵۰۰ تن زباله تولید می شود که این زباله ها توسط ۸۸۰ پاکبان و ۱۳۷ دستگاه خودرو مدیریت پسماند جمع آوری و به محل دفن زباله در سایت نازلو انتقال داده می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به هزینه تمیزی شهر و کار سنگین جمع آوری زباله توسط پاکبانان مردم شهر ارومیه باید نگاه جدی تری به مقوله پسماند داشته باشند و در این راستا تفکیک زباله را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های اساسی مدیریت شهری ارومیه مقوله تفکیک زباله از مبدا است، اضافه کرد: این موضوع مهم مشارکت شهروندان را می طلبد.

وی ادامه داد: مقوله تفکیک پسماند از مبدا توسط شهروندان باعث کاهش تولید زباله به میزان ۱۵۰ تن می شود.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: در تفکیک زباله های تر و خشک، نقش زباله های خشک بسیار پر رنگ است زیرا این نوع زباله ها قابل بازیافت و از ارزش اقتصادی بسیار بارزی برخوردارند.

یوسفی با تاکید بر اهمیت تفکیک زباله در ارومیه گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده جمعه های آخر ماه مسابقه نقاشی با هدف فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا در بین شهروندان به ویژه از سنین کودکی در یکی از پارک های استقلال، ساعت و شهید حضرت پور برگزار خواهد شود.

تفکیک زباله از منزل منجر به کاهش حجم زباله‌ها شده و این امر تاثیر بسزایی در حفظ محیط زیست دارد و ارزش افزوده ای که از تفکیک زباله به دست می آید در بلند مدت ارزش اقتصاد زیادی برای شهر خواهد داشت.

در بازیافت زباله کمک های مردمی حرف اول را می زند و تفکیک زباله باید از منازل شروع شود.

۸۱۳۷/۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =