۲۱۷ هزار کیلومتر جاده آسفالته در کشور وجود دارد

جیرفت - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای کشور گفت: ۲۱۷ هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی آسفالت در کشور وجود دارد که ارزش آن‌ها ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تخمین زده شده است.

علی تیموری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، عهده‌دار نگهداری و بهره‌برداری از شبکه جاده‌ای کشور است.

وی به طرح تخصیص قیر رایگان اشاره کرد و اظهار داشت: طی یک سال گذشته ۹ هزار تن قیر رایگان برای روکش و اجرای طرح‌های نگهداری راه و راهداری به جنوب استان کرمان اختصاص یافته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری ادامه داد: امسال نیز با توجه به رایزنی‌های انجام شده با وزارت نفت، سهمیه استان‌ها در صورت اعلام، ابلاغ خواهد شد.
تیموری با بیان اینکه ریل گذاری درستی برای حوزه راهداری و حمل و نقل جنوب استان کرمان با تیمی تخصصی و جوان انجام شده است، افزود: تیم مدیریتی راهداری و حمل و نقل جنوب کرمان کارنامه موفقی در زمینه ساماندهی حمل و نقل و راهداری دارد.
وی بیان کرد: جیرفت به عنوان مرکز این اداره کل از قدیمی ترین تمدنهای دنیا به شمار می‌رود که با توجه به این خصوصیت و زیر ساختهای کشاورزی تأثیرگذار در اقتصاد کشور باید برای ایجاد زیرساختهای مناسب تردد، حوزه راهداری و حمل و نقل مورد توجه ویژه قرار گیرد.
تیموری با بیان اینکه اگر امروز چرخ اقتصادی حمل و نقل به خوبی نچرخد پیشرفت چندانی را برای دیگر حوزه‌ها نمی‌توان شاهد بود گفت: با اقتصاد دستوری راه به جایی نخواهیم برد.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان را تحت پوشش دارد.
۷۴۵۰/۷۴۲۹/‏۳۰۲۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =