۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۵
کد خبرنگار: 1410
کد خبر: 83365882
۰ نفر

برچسب‌ها

نفس تازه دولت برای توسعه مراتع آذربایجان غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: با اعتبارات جدید صندوق توسعه ملی اجرای طرح های مرتعداری در استان نفس تازه ای می گیرد.

میرصمد سید موسوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از محل اعتباران صندوق توسعه ملی ۴۷ میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های مرتعداری حوزه‌های آبخیز آذربایجان غربی اختصاص یافت.

وی اظهار داشت: این اعتبار برای اجرای عملیات اصلاحی و احیایی مراتع عرصه‌های ملی در حوزه‌های آبخیز اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: این عملیات احیایی و اصلاحی شامل بذرپاشی، قرق، کپه کاری و حفاظت است که در عرصه‌های ملی اجرا می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی اضافه کرد: امسال اعتبارات بخش مرتع در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده که گام مهمی در احیای عرصه‌های ملی است.

وی بیان کرد: در اجرای طرح‌های مرتعداری مشارکت مجریان و بهره برداران حرف اول را می‌زند و امیدواریم مردم در حفاظت و احیای مراتع بازوی قدرتمند اداره کل منابع طبیعی در حفظ آب و خاک باشند.

سیدموسوی افزود: همچنین در سال جاری ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ادامه طرح‌های آبخیزداری در استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: هم اکنون مراحل عقد قرارداد و تعیین پیمانکاران در حوزه‌های آبخیز استان در حال اجراست و با توجه به شرایط موجود امیدواریم این طرح‌ها نیز در آذر سال جاری به اتمام برسد.

وی اضافه کرد: طرح‌های آبخیزداری در سال گذشته در ۱۷ حوزه آبخیز انجام شد و امسال ۲۷ حوزه آبخیز برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان در نظر گرفته شده است.

آذربایجان غربی ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار منابع طبیعی دارد که از این میزان ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار هکتار عرصه مرتعی است.

۸۱۳۷/۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =