پیروزی ایران در ایستگاه دوازدهم لیگ ملت های والیبال میسر است

ارومیه - ایرنا - کارشناس و پیشکسوت والیبال کشور گفت: شور و شوق صعود تیم ملی والیبال به مرحله نهایی، پیروزی در ایستگاه دوازدهم لیگ ملت ها در مقابل فرانسه را هموارتر می کند.

عزیز پرتوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال هدف گذاری تیم ملی والیبال ایران صعود به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها بود که تاکنون با درخشش در رقابت‌های مرحله مقدماتی به خوبی به این هدف رسیده است.

وی بیان کرد: ایران امروز در هفته دوازدهم این رقابت‌ها با مصاف تیم باسابقه و قدرتمند فرانسه می‌رود ولی با توجه به جوانگرایی انجام شده در ترکیب این تیم، امید کادر فنی و شانس بازیکنان با تجربه ایران برای کسب پیروزی بسیار بیشتر از حریف است.

وی ادامه داد: اگر امروز روز بازیکنان ایران باشد و آنان علاوه بر آمادگی فنی از آمادگی روحی و روانی خوبی برخوردار باشند می‌توانند همچون دیدارهای گذشته، امروز نیز از سد حریفی به نام فرانسه عبور کرده و بار دیگر شادی و نشاط ملی را به مردم والیبال دوست ایران هدیه کنند.

بازیکن اسبق تیم ملی والیبال گفت: بهره گیری از امتیاز میزبانی و حضور بیش از ۶ هزار تماشاگر از جمله مزیت‌های مهم برای تیم ملی ایران است که کفه ترازو را به نفع آنان سنگین‌تر می‌کند تا با آرامش بیشتری در مقابل تیم مطرح فرانسه صف آرایی کنند.

پرتوی گفت: تیم ملی فرانسه قدرت بالایی برای روی آوردن به بازی سرعتی دارد و کادر فنی و بازیکنان ایران باید در این راستا آنالیز و برنامه‌های تاکتیکی و تکنیکی خود را به خوبی پیاده کنند.

پیشکسوت والیبال کشور گفت: با توجه به صعود زود هنگام ایران به دور بعدی و حاشیه امن خوبی که برای تیم ملی ایجاد شده بهتر است کادر فنی در چند بازی باقی مانده از دور مقدماتی برای محک زدن بیشتر تمامی بازیکنان از والیبالیست‌های جوان خود استفاده کند تا فرصتی برای استراحت و ریکاوری بازیکنان با تجربه و اصلی نیز ایجاد شود.

تیم ملی ایران امروز یکشنبه از ساعت ۱۸:۳۰ در سالن رضازاده شهر اردبیل به مصاف تیم فرانسه می‌رود.

تیم ملی والیبال برزیل نیز در صورت برتری مقابل آلمان در دیدار روز یکشنبه می‌تواند به عنوان دومین تیم راهی مرحله نهایی این رقابت‌ها شود.

مرحله پایانی این مسابقه‌ها با حضور ۶ تیم در روزهای ۱۰ تا ۱۴ جولای در آمریکا برگزار خواهد شد.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت پور چهار بازیکن ملی پوش ارومیه در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ والیبال هستند.

۷۱۵۶/‏۷۱۲۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha