۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۹
کد خبرنگار: 953
کد خبر: 83365760
۰ نفر

برچسب‌ها

محرومیت از بشاگرد می رود

بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: برنامه ای جهادی برای بشاگرد تعریف شده که شرایط آن شهرستان در سال ۱۴۰۰ با قبل از آن به کلی متفاوت می شود.

استاندار هرمزگان روز یکشنبه در نشست شورای اداری هرمزگان با اشاره به سفر هفته گذشته خود به بشاگرد اظهار داشت: امسال و سال آینده این شهرستان را از نظر کشاورزی، آب آشامیدنی و تولید به سطحی می رسانیم که دیگر نشانی از محرومیت نداشته باشد.

رییس شورای اداری هرمزگان ادامه داد: یکی از بزرگترین طرح های آبرسانی هرمزگان (خط انتقال آب از سد جگین به سردشت بشاگرد) در حال اتمام است که تا ۲ ماه آینده بهره برداری خواهد شد که برای آن ۲۰۰ میلیارد ریال منابع مالی در اختیار مجری قرار داده ایم ولی به اندازه ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال کار انجام داده است.

وی اضافه کرد: همه اداره های دولتی برنامه‌هایی که برای بشاگرد دارند را باید به صورت مکتوب تا آخر هفته جاری به استانداری بدهند و نمایندگی‌های خود تقویت کنند تا مردم برای انجام کارهای ساده ناچار از عزیمت به شهرستان میناب و اتلاف وقت نشوند، فرماندار هم باید ظرف یک هفته تا ۱۰ روز گزارش اقدام اداره های دولتی در این خصوص را بدهد.

رییس شورای تامین هرمزگان اشاره کرد: باید بابت داشتن چنین مردمی که در شرایط سخت در روستاهای شهرستان بشاگرد مانده اند و امنیت آنجا را تامین کرده اند سپاسگزار باشیم و بدانیم بدون حضور اینها ۲ لشکر قادر به تامین امنیت آنجا نیستند.

همتی افزود: شهرستان بشاگرد دارای خرمای مناسب و بازار پسندی است که باید شرایط را برای رسیدن آن به بازارهای مصرف فراهم ساخت تا درآمد مردم آنجا افزایش یابد.

وی گفت: بشاگرد از نظر گردشگری دارای مولفه های خوبی است و زیست چهار نوع پرنده که تنها آنجا زیست می کنند، وجود ۱۷۰ نوع مار، شرایط اقلیمی و فرهنگ مردم زمینه هایی است که می توان برای رونق اقتصادی آنجا بکار گرفت، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان یک هفته مهلت دارد برنامه خود برای رونق گردشگری آنجا بدهد

سرنگونی پهپاد آمریکا مورد تایید مردم و مسوولان است

رییس شورای تامین هرمزگان بیان داشت: اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرنگون کردن پهپاد جاسوسی آمریکا که وارد حریم قانونی کشور شده بود مورد حمایت همه مردم و مسوولان نظام جمهوری اسلانی است.

همتی ادامه داد: در حال نزدیک شدن به سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان هستیم که در آن ۲۹۰ مسافر بیگناه به شهادت رسیدند، یاد آنها را باید همیشه زنده نگاه داریم.

استاندار هرمزگان افزود: از وزیر امور خارجه کشورمان برای حضور در مراسم سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری دعوت شده که امید می رود حضور یابد.

اخذ مالیات نباید منجر به تعطیلی بنگاه های اقتصادی شود

رییس شورای اداری هرمزگان افزود: کشور به دلیل فشار دشمنان برای کاهش درآمدهای ارزی و کاهش فروش نفت با مشکل روبه رو است و به تبع آن درآمد واحدهای مالیات دهنده هم متاثر شده است.

همتی خاطر نشان کرد: اقدام های قانونی برای اخذ مالیات باید با در نظر گرفتن همه شرایط و توجه به حفظ اشتغال باشد و حقوق قانونی نیز اخذ شود، به قول معروف نه سیخ بسوزد و نه کباب.

‏۶۰۴۸/‏۳۲۱۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =