۹۴ درصد ابلاغ قضایی در سمنان به صورت الکترونیکی است

سمنان- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: ۹۴ درصد ابلاغ اوراق قضایی، رسیدگی و ارایه احکام از سوی دادگستری استان به صورت الکترونیکی انجام می شود.

سید محسن مظهری روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه در سالن جلسات دادگستری کل استان سمنان افزود: در سال ۹۷ دست کم ۱۷۰ هزار پرونده در دستگاه‌های تابعه قوه قضائیه استان سمنان وارد شد.
وی خاطر نشان کرد: یکی از چالش‌های اساسی در دادگستری سمنان میزان ورودی پرونده‌ها است که باید برای کاهش این چالش در استان اقدام شود.
رئیس کل دادگستری استان سمنان تصریح کرد: اکنون رسیدگی و ارائه احکام قضائی در سمنان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و استان از این حیث در کشور پیشرو است.
مظهری ادامه داد: استفاده از فناوری اطلاعات سلامت دستگاه‌های اجرایی را تضمین می‌کند و با این راهبرد می‌توان در نحوه رسیدگی به شکایات شفاف سازی کرد.
وی اضافه کرد: با ابلاغ‌های الکترونیکی می‌توان بر رفتار کارکنان دستگاه قضا نظارت داشت و هزینه‌های ملی در رسیدگی به جرایم کاهش چشمگیری می‌یابد.
رئیس کل دادگستری استان سمنان تصریح کرد: در سال ۹۷ دست کم ۵۲۰ هزار و ۲۱۸ مورد ابلاغ احکام در استان انجام شد که ۵۶۳ هزار مورد از این ابلاغیه‌ها به صورت الکترونیکی انجام شد.
در تقویم جمهوری اسلامی هفتم تیر و سالروز شهادت دکتر بهشتی روز قوه قضائیه نام گذاری شده است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط