سرمربی پیشین تیم ملی: جام جهانی فوتبال زنان ثابت کرد تفاوت فنی زیادی با مردان نداریم

تهران- ایرنا- سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال زنان، گفت: جام جهانی ۲۰۱۹ زنان به تمام دنیا اثبات کرد که فوتبال زنان با مردان تفاوت زیادی ندارد و این امر، پیشامد مهمی برای فوتبال زنان ایران نیز محسوب می شود.

«مریم ایراندوست» سرمربی پیشین تیم ملی و مربی تیم ملوان بندانزلی در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: دیشب نروژ موفق شد تا با ضربات پنالتی راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. اما با ارزیابی که از سطح بازی ها دارم، تیم فوتبال زنان آمریکا تا اینجا در جام جهانی نشان داده است که مثل همیشه مدعی قهرمانی این رقابت ها است.

وی افزود: این جام جهانی به تمام دنیا اثبات کرد که فوتبال زنان با فوتبال مردان تفاوت زیادی ندارد و این امر، پیشامد مهمی برای فوتبال زنان ایران نیز محسوب می شود. دیگر مردان نمی گویند که زنان را چه به فوتبال بازی کردن، بنابراین دیدگاه مردان با این جام جهانی باید تغییر کرده باشد و تاثیر این موضوع مهم تر از شگفتی سازی تیم ها در جام جهانی است.

مربی پیشین تیم ملی گفت: دنیا در فوتبال زنان بسیار از ایران پیشی گرفته و با این دیدارها در جام جهانی و سطح این رقابت ها، مسئولان باید با نگاه باز و دید مثبت به فوتبال زنان نگاه کنند تا شرایط خوبی برای دختران ما رقم بخورد.

جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۹ از هفدهم خرداد ماه در فرانسه آغاز شده و است تیم های مدعی در این رقابت ها، راهی مرحله یک هشتم نهایی شده اند تا در چارچوب دیدارهایی سرنوشت ساز، صعود خود را به مرحله یک چهارم نهایی قطعی کنند.

تیم‌های نروژ، استرالیا، انگلیس، کامرون، فرانسه، برزیل، اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، چین، هلند، ژاپن، آلمان، نیجریه، سوئد و کانادا به مرحله یک هشتم نهایی قدم گذاشتند.

در نخستین روز از دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی، تیم های نروژ و آلمان راهی به دور بعد صعود کردند. در ادامه این بازی ها یکشنبه شب دیدارهای انگلیس با کامرون و فرانسه با برزیل برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =