۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 83365551
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس اداره تعاون روستایی:  ۴۱۰ تن گندم بذری در شاهرود خریداری شد

شاهرود- ایرنا- رئیس اداره تعاون روستایی شاهرود گفت: تشکل‌ های تحت پوشش اداره تعاون روستایی این شهرستان تاکنون اقدام به خرید ۴۱۰ تن گندم بذری از پیمانکاران کرده اند.

علیرضا حسین پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین بذر گندم خریداری از نوع «پیشگام» و «میهن» است که از پیمانکاران خریداری شده و در انبار اتحادیه روستایی انباشته شده است.

هر ساله شرکت تعاونی روستایی با برخی کشاورزان و تشکل ها قراردادهایی برای تولید بذر منعقد می کند.

حسین پور با بیان اینکه این بذرها پس از بوجاری در اختیار کشاورزان شهرستان های شاهرود و میامی برای کشت سال بعد قرار می‌گیرد، تصریح کرد: با ادامه خرید گندم بذری پیش بینی می‌شود، یکهزار تن از انواع بذر پیشگام، میهن و حیدری از پیمانکاران خریداری شود.

رئیس اداره تعاون روستایی شاهرود از خرید یکهزار تن گندم تضمینی هم خبر داد و اظهار داشت: خرید گندم تضمینی کشاورزان بیارجمند در شهرستان شاهرود از پایان خردادماه به قیمت تصویب شده ۱۷ هزار ریال آغاز شده است.

وی پیش بینی کرد، امسال بیش از پنج هزار تن گندم تضمینی از کشاورزان شهرستان شاهرود خریداری شود.

سال گذشته چهار هزار و ۶۰۵ تن گندم تضمینی از کشاورزان این شهرستان توسط شرکت تعاون روستایی خریداری شد.

سطح زمین های کشاورزی شاهرود ۱۸ هزار هکتار است که ۲۴ درصد از زمین های کشاورزی استان سمنان را شامل می شود و سطح باغ های شهرستان هم ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار است که ۳۲ درصد باغ های استان را شامل می شود.
این شهرستان با داشتن ۴۰۰ هزار راس دام سبک ۲۴ درصد از دام سبک استان و با داشتن ۳۱ هزار راس دام سنگین ۳۰ درصد دام سنگین استان سمنان را دارد.
میزان تولید محصولات زراعی شاهرود سالانه ۲۳۰ هزار تن و محصولات باغی ۱۵۵ هزار تن است که ۵۰ درصد از تولید باغی استان سمنان محسوب می شود.

شهرستان شاهرود ۲۲۰ هزار نفر جمعیت دارد که در چهار نقطه شهری و ۵۰ روستا سکونت دارند.

۱۰۲۳/۶۱۶۷/‏۷۴۰۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط