۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۲
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83365496
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف برق در کردستان بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: در سه ماهه اول امسال و در زمان اوج بار، مصرف برق مشترکان این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰ درصد بیشتر بود.

هیوا لهونیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مشترکان انتظار داریم با هدف مصرف بهینه برق و کمک به کاهش بار روزانه، شرکت توزیع را یاری دهند، ضمن اینکه با این کار مانع اعمال خاموشی در استان و کشور شوند.
وی با بیان اینکه سال گذشته پیش بینی کمبود تولید برق و اعمال خاموشی نشده بود، افزود: تلاش ما این است امسال با برنامه ریزی منظم تر و با شناسایی ظرفیت‌های مشخص و بحث اصلاح الگوی مصرف در فصل گرما با خاموشی مواجه نشویم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: براساس بررسی‌های دقیق کارشناسی شده در کشور ما بین ۲،۵ تا سه برابر استانداردهای جهانی برق مصرف می‌شود.
لهونیان با اشاره به اینکه در بخش خانگی ۴،۸ برابر کشورهای اروپایی برق مصرف می‌کنیم، اضافه کرد: با رعایت نکاتی ساده می‌توان به استانداردهای جهانی نزدیک شد و ده‌ها میلیارد دلار در مصرف برق صرفه جویی کرد.
وی تاکید کرد: به طور جد پیگیر کار تبلیغات و فرهنگ سازی مصرف بهینه برق در مدارس به کمک مربیان پرورشی هستیم، ضمن اینکه کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان به رعایت نکاتی برای مصرف بهینه برق در فصل گرما اشاره کرد و افزود: مشترکان از استفاده وسایل پرمصرف در ساعات اوج بار روزانه (۱۲ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۴) خودداری کنند.
لهونیان همکاری مشترکان در این ساعات را مانعی برای اعمال خاموشی در فصل گرما عنوان کرد و اظهار داشت: می‌توان با رعایت الگوی مصرف از جانب مشترکان خانی، کشاورزی، صنعتی و ادارات به توسعه شبکه، زیرساخت‌ها و صادرات برق کمک کرد.

شرکت توزیع نیروی برق کردستان به ۶۳۷ هزار و ۵۳۰ مشترک خدمات می‌دهد و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار از نعمت برق برخوردار هستند.

۷۳۵۵ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =