۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۶
کد خبرنگار: 1425
کد خبر: 83365392
۰ نفر

برچسب‌ها

چند صدایی بودن در تبلیغ آموزه های دینی آسیب است

ایلام - ایرنا - معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام گفت: چند صدایی بودن در تبلیغ آموزه های دینی در واقع نوعی آسیب جدی محسوب می شود.

حجت الاسلام حشمت اله رستمی روز یکشنبه به مناسبت هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه در ترویج آموزه های دین مبین اسلام گاهی وحدت رویه وجود نداشته و این مساله مردم را با دوگانگی و چندگانگی در این حوزه مواجه می کنند.
وی ادامه داد: در برخی موارد مشاهده شده مبلغان برداشت های شخصی خود را از دین بنام دین به جامعه انتقال می دهند که این مساله مردم را هم به دین و هم به جامعه مبلغان بدبین می کند.
وی با تاکید بر اینکه برای تبلیغ آموزه های دینی باید وحدت رویه وجود داشته باشد گفت: موازی کاری در این حوزه مردم را سر در گم کرده و در برخی موارد فعالیتهای فرهنگی را تخریب می کند.

*** گسترش مناسب دین اسلام در گروم تبلیغ صحیح آموزه های دینی است
معاون سازمان تبلیغات اسلامی ایلام با بیان اینکه گسترش مناسب و تاثیرگذار دین مبین اسلام در گرو تبلیغ صحیح آموزه های دینی است گفت: رسالت همه انبیا و ائمه معصوم (ع) نیز تبلیغ پیام خدا به آحاد مردم بوده است.
وی اظهار کرد: همه مردم در زندگی روزانه نیازهای فرهنگی دارند که ترویج آموزه های دینی به عنوان یکی از مهمترین این نیازها باید در سبد فرهنگی زندگی روزانه مردم قرار گیرد.
حجت الاسلام رستمی افزود: در این زمینه باید با نیازسنجی لازم اولویت های تبلیغی، تبیین صحیح معارف و گسترش فعالیت های تبلیغی انجام و این مساله وظیفه سنگینی است که دستگاه های متولی دین از جمله سازمان تبلیغات اسلامی باید به این مهم بپردازند.
وی با اشاره به هجمه های مختلف فکری علیه تفکر شیعی و دینی هم در فضای مجازی و هم در ماهواره، شبهه های فکری، جریان های فکری و پدیده های نوظهور انحرافی، تهاجم فرهنگی و تخریب دین و جنگ نرم که دشمن علیه فرهنگ و آموزه های دینی راه اندازی کرده گفت: این مساله ضرورت تبلیغ و اطلاع رسانی دینی را چند برابر می کند.

*** افکار تهی از باورهای دینی براحتی برای دشمن قابل تسخیر است
معاون سازمان تبلیغات اسلامی ایلام اظهار کرد: دشمنان دوست ندارند مردم ایران متدین و باورمند به ارزش های اسلامی رشد کرده چراکه اگر تهی از باورهای دینی باشند براحتی قابل تسخیر خواهند بود.
حجت الاسلام رستمی گفت: امروز همه کسانیکه تریبون بدست دارند از خبرنگاران تا روحانیان، مداحان و مبلغان دینی، اساتید دانشگاه و همه کسانیکه نقش آموزش این کشور بویژه در حوزه دین و فرهنگ دارند لازم است جدی تر نسبت به آموزش مردم بویژه نسل جوان و نوجوان که در معرض خطرهای فکری قرار دارند بکوشند.
وی با ذکر اینکه در حوزه فرهنگ و تبلیغ و اطلاع رسانی دینی آسیب هایی وجود دارد، گفت: یکی از مشکلات این استان در این حوزه کمبود مبلغان روحانی در مناطق مختلف این استان است.
وی گفت: برخی مساجد این استان فاقد ائمه جماعات بوده که بدون شک نبود روحانی موجب تضعیف تبلیغ دین شده و سبد فرهنگی خانوارها از آموزه های دینی تهی که آسیبهایی را خواهد داشت.
معاون سازمان تبلیغات اسلامی ایلام بیان کرد: امروز با آسیب های اجتماعی جدی در زمینه های مختلف مواجه هستیم که همه آنها به آموزش و تبلیغ بویژه با رویکرد دینی نیاز داشته و اگر مردم این آموزه ها را بهتر دریافت و در زندگی بکار ببرند پشتوانه اعتقادی آنها قوی تر که در خویشتن داری و کنترل درونی آنها تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.
رستمی ابراز امیدواری کرد با توسعه فعالیت های فرهنگی و دینی در جامعه بویژه این استان شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و رشد روز افزون فعالیت های فرهنگی و دینی باشیم و مساجد هم به عنوان سنگرهای فرهنگی جامعه پر رونق تر و مملو از جمعیت باشند.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام احیای این مهم را در گرو تبلیغ و اطلاع رسانی صحیح و بموقع دین توسط مبلغان و همچنین از طرفی احساس نیاز خانواده ها به تبلیغ دین عنوان کرد.
اول تیرماه سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان روز تبلیغ و اطلاع رسانی دین نامگذاری شده است.
۷۱۷۱/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =