۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۷
کد خبرنگار: 897
کد خبر: 83365247
۰ نفر

برچسب‌ها

تابستان ورزشی چهارمحال و بختیاری

شهرکرد- ایرنا- چهارمحال و بختیاری در چند سال اخیر به عنوان یکی از نقاط کشور برای برپایی اردوها ، مسابقات و جشنواره های ملی مطرح شده است.

به گزارش ایرنا، آب و هوای مطلوب و خنک تر چهارمحال و بختیاری نسبت به سایر مناطق کشور، نزدیک بودن به دو استان ورزشی اصفهان و خوزستان، شرایط را به گونه ای رقم زده است که این استان در تابستان ها میزبان رویدادهای ورزشی یا اردوهای مهم است.

پس از برگزاری مسابقات بین المللی دوچرخه سواری، مسابقات لیگ دوچرخه سواری ایران، مسابقات اسلالوم و رفتینگ، حال نوبت تابستان چهارمحال و بختیاری است تا خود را در سپهر ورزشی ایران به عنوان یک میزبان مهم نشان دهد.

برپای تابستانه اردوی دو تیم لیگ برتری سایپا و فولاد خوزستان و در نوبت قرار گرفتن ۴ تیم لیگ یک و دوم برای برپایی اردو در چهارمحال و بختیاری نشان می دهد این استان فلات مرکزی ایران استعداد مطلوبی برای اردوهای ملی و بین المللی دارد.

این‬ اردوها‬ می‬ تواند‬ برای‬ اقتصاد‬ چهارمحال و بختیاری، ‬ یک چرخه‬ نو‬ و‬ جدیدی‬ را باز کند چرا که یکی از مهمترین غفلت های ورزشی در همه دوران بی توجهی به اقتصاد ورزش است که این‬ مساله‬ می‬ تواند‬ چالش اقتصاد خرد استان را رفع‬ کند.

علاوه بر توسعه‬ اقتصاد‬ ورزشی، ‬ باید‬ به‬ گردشگری‬ ورزش‬ نیز‬ توجه‬ شود‬ چرا‬ که‬ گردشگری‬ ورزش‬ در‬ چهارمحال و بختیاری از نظر غلظت‬ هوا‬ و‬ اکسیژن‬ فراوان‬ یکی‬ از‬ مهمترین‬ استانهای‬ کشور‬ است‬، ‬ می‬ تواند‬ برای‬ این استان درآمد داشته باشد.

شرایط آب هوایی چهارمحال و بختیاری باعث شده تا این استان به یکی از مکان‌های مهم برای برگزاری اردوهای تیم های ملی تبدیل شود، اما گاهی این اردوها از نظر گردشگری ورزشی هیچ درآمدی برای این استان ندارد.
وجود ۹ اقلیم آب و هوایی و ارتفاع دو هزار متری از سطح دریا باعث شده این منطقه از ایران به عنوان یکی از مهمترین مناطق تمرینات هوازی برای ورزشکاران مطرح باشد.

‬ ‬ چهارمحال‬ و‬ بختیاری‬ میزبان ۱۱ رویداد ورزشی در تابستان‏

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری از برگزاری ۱۱ رویداد ورزشی در این استان تا پایان تابستان امسال خبر داد.

حمید کریمی اظهار داشت: میزبانی رویدادهای ورزشی، فرصتی بسیار ارزشمندی برای توسعه ورزش و معرفی استان به عنوان "اردوبام ورزش کشور" خواهد بود.
وی اظهار داشت: این استان ۷ شهریورماه میزبان مسابقات کشوری شطرنج پیشکسوتان خواهد بود مردادماه نیز رقابت های جام "خوشه چین" برگزار می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به اینکه سال گذشته تیم ملی ووشو کشورمان به منظور آمادگی حضور در بازی های آسیایی جاکارتا در شهرکرد اردو زده بود، تصریح کرد: امسال نیز تیم های ملی ووشو آقایان و بانوان کشورمان در قسمت آقایان و بانوان به منظور اعزام به مسابقات جهانی بزرگسالان چین در سال ۲۰۱۹ و نیز مسابقات آسیایی جوانان در برونئی ۲۰۱۹ در این استان اردو می‌زنند.
به گفته وی، میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی بانوان کشور از دیگر رویدادهای ورزشی پیش رو است و سال گذشته نیز این استان میزبان ۴۷ رویداد ملی در ورزش بود.

شور تابستانی ورزش دانش آموزی

حالا چند سالی است که چهارمحال و بختیاری در تابستان به عنوان یکی مهمترین پایگاه های برگزاری مسابقات دانش آموزی تبدیل شده است و این استان یکی از مهمترین میزبان ها ورزش دانش آموزی در فصل خارج ار درس و مشق است.

از همین مسابقات دانش آموزی در دهه ۷۰ بازیکنان مطرح تیم ملی از جمله داریوش یزدانی و هم دوره ای ها او مطرح شدند چه اینکه همین بازیکنان در دهه ۶۰ در مسابقات دانش آموزی مغلوب ورزشکاران فوتبالیست دانش آموز چهارمحال و بختیاری در مدارس آموزشگاهی شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت: سی امین دوره مسابقات قهرمانی ورزش دانش آموزی دختران کشور و سی و ششمین دوره ویژه پسران از ۲۰ مرداد امسال تا دوم شهریور سال جاری در شهرکرد برگزار خواهد شد.

فرحناز قائدامینی تصریح کرد: این مسابقات در رشته های شنا، دو و میدانی و ژیمناستیک بین ۲ هزار و ۵۸۰ شرکت کننده برگزار می شود.

وی یادآور شد: از این تعداد ۶۳۰ دانش آموز در رشته شنا، ۶۴۰ دانش آموز در رشته ژیمناستیک، ۷۲۰ دانش آموز در رشته دو و میدانی و ۵۹۰ نفر عوامل اجرایی فعالیت دارند.

قائدامینی تاکید کرد: از مجموع ۲ هزار و ۵۸۰ دانش آموز شرکت کننده در مسابقات قهرمانی ورزش دانش آموزان کشور یکهزار و ۳۱۰ نفر پسران و یکهزار و ۲۷۰ نفر دختران هستند.

وی اظهار داشت: محل برگزاری رشته های ژیمناستیک و دو و میدانی سی امین دوره مسابقات قهرمانی ورزش دانش آموزی دختران کشور و سی و ششمین دوره ویژه پسران در مجموعه ورزشی شهدای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری و مکان برگزاری رشته شنا در استخر دانشگاه شهرکرد خواهد بود.

به گزارش ایرنا، سالها قرار است چهارمحال و بختیاری به عنوان اردوبام ورزش ایران مطرح شود ولی هنوز به طور مشخص این طرح اجرایی نشده است تا این استان بتوان میزبان تیم های ملی و بین المللی در فصل های دیگر نیز باشد.

۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =