۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۹
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83365068
۰ نفر
آتش سوزی مراتع همدان مهار شد

همدان- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش سوزی در مراتع عباس آباد این شهر با حضور گروه های عملیاتی منابع طبیعی و نیروهای این سازمان مهار شد.

محمدرضا بیاناتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آتش سوزی در مسیر جاده گنجنامه همدان در کوچه درب باریک به وقوع پیوست که با حضور به موقع عوامل آتش نشانی و منابع طبیعی از شیوع آن جلوگیری شد.
وی با بیان اینکه آتش سوزی به درختان آسیبی نرساند افزود: به دلیل بارندگی‌های خوب چند ماه گذشته شاهد پوشش مناسب گیاهی در مراتع استان هستیم که با گرم شدن هوا، این مراتع مستعد آتش سوزی هستند.
بیاناتی خاطرنشان کرد: به دلیل سهل انگاری در روشن کردن آتش و بی توجهی به خاموشی آن، مراتع در معرض خطر قرار می گیرند و از همه مردم و همشریان عزیز تقاضا داریم تا در صورت نیاز به روشن کردن آتش پیش از ترک محل از اطفا کامل آتش اطمینان حاصل کنند.
به گزارش ایرنا، آتش سوزی در عرصه های طبیعی کشور از اواخر اردیبهشت ماه و با آغاز فصل گرما در استان های مختلف کشور آغاز شده و همچنان به علت بی توجهی گردشگران و تفرج کنندگان ادامه دارد.
عامل اصلی آتش سوزی ها بی احتیاطی گردشگران و بی مسوولیتی آنان هنگام حضور در عرصه های طبیعی در استفاده از آتش و خاموش کردن آن اعلام شده است.
۷۵۲۳/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =