آمریکا : عربستان یکی از بدترین کشور ها در سرکوب آزادی های مذهبی است

تهران- ایرنا- وزارت خارجه آمریکا روز شنبه عربستان را یکی از بدترین کشورهای جهان در مورد آزار و سرکوب آزادی های مذهبی معرفی کرد.

به گزارش شبکه سی ان ان، «سام برونبک» سفیر وزارت خارجه آمریکا در امور آزادی‌های مذهبی گفت، واشنگتن هر روز نسبت به دیروز برای اقدام‌های مثبت عربستان در مورد حمایت از حقوق آزادی‌های مذهبی اظهار امیدواری می‌کند اما از طرف دیگر حاکمیت آل سعود به سرکوب‌های روزانه خود علیه آزادی‌های مذهبی ادامه می‌دهند.

برونبک با ارائه گزارش وزارت خارجه در مورد آزادی‌های مذهبی سال ۲۰۱۸ اظهار کرد، آزادی مذهبی در عربستان به رسمیت شناخته نشده است و حاکمیت آل سعود اجازه نمی هد تا دیگر اقلیت‌های دینی به‌صورت عمومی به عبادات خود بپردازند.

وی ادامه افزود، در قوانین حاکم بر عربستان هرگونه انتقاد از پادشاه و ولیعهد جرم به‌حساب می‌آید و هیچکس در کشور حق انتقاد از دین حاکمیت و نوع نگاه ایدئولوژیک به اسلام را ندارد.

در گزارش سفیر وزارت خارجه آمریکا همچنین به تبعیض دینی و نادیده گرفتن حقوق شیعیان در عربستان اشاره شده است و عنوان می‌کند که ۳۴ شهروند شیعه عربستان نیز در دادگاه‌های یک جانبه به اعدام محکوم شده‌اند.

عربستان به رهبری خاندان آل سعود در آوریل (فروردین-اردیبهشت) سال جاری ۳۷ شهروند این کشور را که اکثریت از جامعه شیعیان بودند، اعدام کرد.

بر اساس گزارش وزارت خارجه آمریکا، موضوع سرکوب آزادی‌های مذهبی از سال ۲۰۰۴ تا کنون در عربستان افزایش یافته است و این اقدامات می‌تواند در آینده شامل تحریم‌هایی علیه عربستان شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار جهان