۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۵
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83364983
۰ نفر

برچسب‌ها

موج گرما در راه سمنان است

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: افزایش نسبی دمای هوا و ماندگاری هوای گرم تا پایان هفته مهمان این استان است.

ایرج مصطفوی عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی در ۷۲ ساعت آینده، در غالب نقاط در ساعات بعد از ظهر و شب در ارتفاعات و نواحی شمالی افزایش ابر، احتمال بارش‌های پراکنده و خفیف رگباری گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و در برخی نقاط تندباد و گرد و خاک و افزایش غلظت غبار پیش بینی می‌شود.
وی تصریح کرد: خسارات ناشی از وزش باد شدید محتمل است.
مصطفوی با اشاره به اینکه دمای حداکثر در برخی نقاط استان سمنان به ۴۰ تا ۴۱ درجه سانتیگراد رسیده است، بیان کرد: ماندگاری هوای گرم و در برخی روزها افزایش نسبی یک تا ۲ درجه‌ای دمای هوا تا پایان هفته دور از انتظار نیست.
سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: توصیه می‌شود در مصرف بهینه حامل‌های انرژی از قبیل آب و برق تدابیر لازم اتخاذ شود، با توجه به گرمای هوا و وزش باد شدید، تمهیدات پیشگیرانه لازم در خصوص جلوگیری از آتش سوزی احتمالی جنگل‌ها و مراتع و خسارات احتمالی باد شدید صورت گیرد.
وی اظهارداشت: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان ۲۹ و بیشینه دمای آن ۴۰ درجه سانتیگراد بود.
مصطفوی اضافه کرد: مجن با کمینه ۱۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و باغستان، گرمسار و آرادان با حداکثر دمای ۴۱ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.
سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به شهمیرزاد با ۶۱ کیلومتر بر ساعت بود.
به گزارش ایرنا، سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.
۹۸۹۱/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط