نخست وزیر مالزی:‌ محاسبات غلط منجر به جنگ جهانی می شود

تهران – ایرنا - «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی با اعلام اینکه آمریکا، ایران را تحریک می‌کند، گفت که خطرات فزاینده محاسبات غلط می‌تواند منجر به «جنگی جهانی» شود.

وی روز شنبه به شبکه خبری «سی ان بی سی» در مورد طرفی که مسئول محاسبات غلط است، افزود: تا آنجا که من متوجه می‌شوم، این آمریکاست که همه اقدامات تحریک آمیز را انجام می‌دهد.

نخست وزیر مالزی به این شبکه خبری گفت: آنها نخست از توافق هسته‌ای خارج شدند و اکنون کشتی‌های جنگی به خلیج فارس اعزام می‌کنند، ضمن اینکه کارهای انجام می‌دهند که ایران را تحریک می‌کند.

به گزارش شبکه خبری سی ان بی سی، تنش بین ایران و آمریکا روز پنجشنبه در پی سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی ارتش آمریکا، شدت گرفت.

در همین حال، ماهاتیر محمد هشدار داد: اگر آنها وارد جنگ شوند، تنها ایران در برابر آمریکا قرار نخواهد گرفت، بلکه جنگ جهانی رخ می‌دهد.

وی همچنین توضیح داد که کشورهای دیگری که نمی‌خواهند شاهد استفاده از سلاح هسته‌ای باشند، باید وارد (این جنگ) شوند و به آن پایان دهند.

رهبر ۹۳ ساله مالزی با هشدار در مورد افزایش بهای انرژی در صورت وقوع درگیری، دلیل این افزایش قیمت را ضربه به ایران به عنوان یکی از عرضه کنندگان بزرگ انرژی در جهان دانست و گفت: در واقع، تحریم‌ها علیه مالزی نیز هست، زیرا ما نمی‌توانیم با یک شریک تجاری خوب که ایران برای ما فراهم می‌کند، داد و ستد داشته باشیم.

وی با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالفت کرد و افزود: این نوع بازی اعمال تحریم‌ها و مجبور کردن کشورهای دیگر به پیروی از تصمیم این قدرت بزرگ، کاملاً غیردموکراتیک و قلدری است.

نخست وزیر مالزی،» دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را «کاملا غیرقابل پیش بینی» خواند و گفت: وی کسی است که در صورت انتخاب شدن در یک دوره دیگر می‌تواند به کل جهان، آسیب زیادی وارد کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =