خیر هرمزگانی: دیدن دانش آموزان در کپر برایم انگیزه مدرسه سازی شد

بندرعباس- ایرنا- یک خیر مدرسه ساز هرمزگانی گفت: سال ۱۳۶۲ رییس وقت بانک ملی میناب بودم و در سفری به بشاگرد متوجه شدم که تعدادی از دانش آموزان این منطقه در کپر تحصیل می کنند و همین موضوع مرا تحت تاثیر قرار داد و  از آن زمان با خود عهد کردم که در اولین فرصت یک مدرسه بسازم.

علی اصغر اسدپور روز شنبه در حاشیه برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز هرمزگان در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: ظرف سال‌های گذشته که مشغول مدرسه سازی بودم مطمئن شدم فضای فیزیکی مدرسه در بهبود کیفیت تحصیلی دانش آموزان نقش مستقیم دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته «احمد سلیمی» دانش آموز مدرسه‌ای که ساخته‌ام رتبه ۹ و تک رقمی کنکور سراسری را از آن خود کرد که این افتخار علاوه بر این دانش آموز، خانواده و فرهنگیان در کارنامه جامعه خیران مدرسه ساز استان نیز ثبت شده است.

بانی و سازنده «مرکز استعدادهای درخشان اسدپور» بندرعباس اضافه کرد: این موفقیت نشان داد که دانش آموزان هرمزگانی توان و استعداد بالایی دارند که در صورت مساعد بودن شرایط می‌توانند رتبه‌های افتخار آمیزی را در سطح ملی و حتی بین المللی نصیب استان کنند.

این خیر مدرسه ساز اضافه کرد: هر یک از اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز استان به گونه‌ای شاهد برکت‌های مدرسه سازی در زندگی خود بوده‌اند و من نیز که با تشویق و حمایت همسرم که خود فرهنگی بازنشسته است وارد این عرصه شدم، fرکت مدرسه سازی را در موفقیت‌های تحصیلی و علمی فرزندانم دیدم.

اسدپور ادامه داد: نخستین فرزندم در کنکور سراسری رتبه ۱۲۵۹، دومین فرزندم رتبه ۳۰۱، سومین فرزندم رتبه ۹۶ و چهارمین فرزندم رتبه ۴۷ را کسب کرده و مطمئن هستم در کنار همت و برنامه ریزی و استعداد، لطف خداوند در موفقیت آنها پررنگ‌ترین نقش را داشته است.

این بازنشسته بانک ملی میناب ادامه داد: در سال ۱۳۸۷ خداوند توفیق داد و ساخت نخستین آموزشگاه متوسطه اول و دوم مرکز استعدادهای درخشان اسدپور در خیابان سید جمال الدین اسدآبادی بندرعباس آغاز شد و در سال ۱۳۹۰ با مشارکت ۵۰ درصدی نوسازی مدارس هرمزگان تکمیل شد.

وی یادآور شد: این مدرسه دارای یکهزار و ۲۶۳ مترمربع زیربناست و در سه طبقه ساخته شده و اگر خداوند توفیق دهد ساخت یک مدرسه دیگر نیز در دستورکار دارم.

اسدپور که ۴ فرزند وی دارای تحصیلات عالی هستند، گفت: کار خیر در سلامت جسم و روان انسان‌ها تأثیر دارد و خدا را شاکرم که این توفیق را نصیب بنده کرده است که در اندک کار خیری سهیم باشم و موفقیت خانواده و فرزندانم را نیز مدیون خدا و کار خیر می دانم.

وی گفت: فقط کسانی می‌توانند کار خیر را درک کنند که آن را انجام داده باشند و بنده به عنوان عضو کوچکی از این جامعه خیران به مردم توصیه می‌کنم که در امر خیر به ویژه مدرسه سازی مشارکت کنند، چون یک کار ارزشمند برای ساخت زیربنای جامعه است.

بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان هرمزگان روز شنبه با حضور ۳۰۰ نفر از خیران استانی و کشوری و با رویکرد افزایش ایمنی مدارس در بندرعباس برگزار شد.

در این جشنواره خیران مدرسه ساز هرمزگان ساخت ۸۹ فضای آموزشی در قالب ۴۳۳ کلاس درس با زیربنای ۴۰ هزار و ۱۰۲ مترمربع و اعتبار ۶۲۶ میلیارد ریال را تعهد کردند.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =