روابط عمومی ها نقش کلیدی در ارتقای فرهنگ سلامت دارند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل روابط عمومی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: فعالان حوزه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی نقش موثر و کلیدی در ارتقای فرهنگ سلامت و شیوه زندگی مردم بر عهده دارند.

احسان فروزنده روز شنبه در نشستی با مسئولان و کارشناسان روابط عمومی حوزه های مختلف دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار داشت: ما معتقدیم با ارتقای فرهنگ سلامت و اصلاح رفتار وشیوه زندگی مردم می توان تا حد زیادی از بار بیماری ها کاست و در هزینه های درمان صرفه جویی کرد و این امر بدون همکاری و مشارکت سایر دستگاه ها صورت نمی گیرد.

وی ادامه داد: روابط عمومی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به سایر دستگاه ها رسالت سنگین تری را به عهده دارند، زیرا رسالت این حوزه علاوه بر نقش معمول تمام روابط عمومی ها واطلاع رسانی، تلاش برای ارتقای فرهنگ سلامت و سطح آگاهی سلامت جامعه است.

فروزنده تصریح کرد: ارائه خدمات پیشگیرانه و ارتقای فرهنگ سلامت، یکی از سیاست ها و راهبردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و در اجرای این سیاست نقش روابط عمومی و همکاری های بین بخشی بسیار مهم است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تضمین تامین سلامت در گرو نظام ارتباط مبتنی بر ساختاری پاسخگو، آموزنده، اطلاع رسان، آگاهی بخش و تامین جریان آزاد اطلاع رسانی است، افزود: کارکنان روابط عمومی وزارت بهداشت چه در ستاد مرکزی و چه در استان ها و دانشگاه های علوم پزشکی از یک سو با مردمی در ارتباط هستند که به دلیل وجود مشکلات درمانی خود یا اعضای خانواده شان تحت فشار روحی و روانی هستند و از سوی دیگر پل ارتباطی کادر بهداشت و درمان کشور و مشکلات آنها با وزارت بهداشت هستند.
فروزنده خاطرنشان کرد: در همین راستا در چنین شرایطی روابط عمومی به عنوان پیشانی و پیشخوان وزارت بهداشت نقش بسیار اساسی در پیشبرد اهداف عالیه نظام سلامت ایفا می کند.

۷۳۶۳/۶۰۲۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =