واسطه گری های متعدد عامل افزایش قیمت گوشت قرمز است

نوشهر – ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی، تولید گوشت قرمز را در کشور مطلوب توصیف کرد و علت افزایش قیمت آن را واسطه گری های متعدد در این بخش دانست.

مرتضی رضایی روز شنبه در مراسم افتتاح ۸۰ پروژه جهادکشاورزی مازندران در تنکابن افزود: در بدترین حالت ممکن گوشت گوسفند باید کیلویی ۷۰ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد و هر قیمت بالاتر از این اجحاف در حق مردم است.

وی با بیان اینکه امسال پربارترین سال تولید در محصولات دامی بویژه گوشت قرمز را در کشور خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در دو هفته اخیر شاهد کاهش قیمت گوشت قرمز تا ۱۰ هزار تومان در هر کیلو بودیم و قیمت دام زنده نیز کاهش یافته است.

رضایی تصریح کرد: در حال حاضر واردات نهاده‌های دامی توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد اما توزیع آن در دست دولت است تا مشکلات این بخش به حداقل برسد.

وی در ادامه از کاهش قاچاق دام در کشور خبر داد و افزود: با توجه به مصوبه هیأت دولت، تمامی دام‌ها جهت جابجایی و انتقال باید مجوز سازمان دامپزشکی مبدا و مقصد را داشته باشند.

معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی خبرهای منتشر شده در خصوص کاهش جوجه ریزی مرغداری‌ها به واسطه گرم شده هوا را رد کرد و بیان داشت: تاکنون بیش از ۱۲۷ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته که در تاریخ جوجه ریزی کم سابقه است.

به گفته رضایی، اکثر مرغداری‌های بزرگ کشور دارای ژنراتور هستند تا در هنگام قطع برق با مشکل مواجه نشوند و از این لحاظ نیز هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

همزمان با هفته جهاد کشاورزی امروز بهره برداری از ۸۰ پروژه بخش کشاورزی استان مازندران با حضور مسئولان کشوری و استانی در شهرستان تنکابن آغاز شد.

برای تکمیل و راه اندازی این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر ۶۶ میلیارد و ۲۵۷ میلیون تومان هزینه شده و برای ۲ هزار و ۳۴۰ نفر شغل ایجاد شده است.

این پروژه‌ها شامل ۵۹ پروژه در بخش آب و خاک، ۶ پروژه دام و طیور، هفت پروژه زراعی و باغی، یک پروژه شیلاتی و هفت پروژه صنایع تبدیلی بوده است.

با بهره‌برداری از طرح‌های بخش کشاورزی ۱۴۷ روستا و هشت هزار و ۴۹۵ خانوار روستایی از مزایای آن برخوردار شدند.

در شهرستان ۱۶۶ هزار نفری تنکابن واقع در غرب مازندران سالانه پنج هزار تن گوشت سفید و سه هزار و ۲۰۰ تن گوشت قرمز تولید می‌شود.

/ ‏۷۵۱۳/‏۱۶۰۲/‏۱۸۹۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =