۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۱
کد خبرنگار: 2200
کد خبر: 83364752
۰ نفر

برچسب‌ها

فشار خون بیش از ۱۶ هزار نفر در گتوند پایش شد

دزفول-ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند گفت: فشار خون بیش از ۱۶ هزار نفر از مردم گتوند ابتدای طرح سنجش فشار خون تاکنون پایش شده است.

هومن کلانتری عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح کنترل فشارخون از ۱۷ خرداد آغاز شده و تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد، افزود: شهرستان گتوند ۳۲ هزار نفر جمعیت هدف بالای ۳۰ سال دارد که باید در این طرح غربالگری شوند.
وی ادامه داد :۲۸ ایستگاه دائم در کل پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت، ۶ ایستگاه موقت در مناطق مختلف شهرستان شامل گتوند ۱ و۲، صالح شهر، جنت مکان، ترکالکی و سماله، یک ایستگاه دربیمارستان ۳۲ تختخوابی کارون، یک ایستگاه سیار و برخی از داروخانه‌ها و مطب‌های گتوند برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند با بیان اینکه در هر ایستگاه موقت سه نفر شامل یک آقا و ۲ خانم در ۲ نوبت صبح و عصر مشغول فعالیت هستند، افزود: بیش از ۹۰ نفر در این مراکز به عنوان ناظر و پرسشگر کار غربالگری و کنترل فشار خون را در شهرستان انجام می‌دهند.
کلانتری به افراد جامعه هدف این طرح که هنوز در طرح کنترل فشار خون شرکت نکرده‌اند، توصیه کرد به ایستگاه‌های موقت و دائم مراجعه و از سلامت خود اطمینان حاصل کنند.
۷۴۶۷/‏۳۰۲۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =