۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۹
کد خبر: 83364698
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی ارتفاعات سپیدان مهار شد

شیراز- ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: آتش سوزی ارتفاعات اَبنو در شهرستان سپیدان که پیش از ظهر جمعه سی و یکم خرداد آغاز شده بود، به طور کامل مهار شد.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس در گزارش روز شنبه خود به نقل از شهرام منتصری که با حضور در منطقه یاد شده، فرماندهی عملیات اطفای حریق را بر عهده داشت، افزود: این آتش سوزی از ساعت ۱۱ صبح سی و یکم خرداد ۹۸ در عرصه‌های مرتعی ارتفاعات اَبنو شهرستان سپیدان به وقوع پیوست که پس از دریافت گزارشی در این مورد، تعدادی از نیروهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سپیدان به محل اعزام شدند و عملیات فرونشاندن آتش آغاز شد.

وی ادامه داد: با توجه به سخت گذر بودن منطقه، پوشش متراکم گونه‌های مرتعی و وزش شدید باد، عملیات اطفای حریق دشوار و به کندی پیش می‌رفت اما در نهایت پس از تلاش‌های فراوان و با وجود گرمای طاقت فرسا و گستردگی جبهه‌های آتش، به علت حضور بموقع نیروها در منطقه، این حریق در ساعت ١٨ به طور کامل کنترل و مهار شد.

منتصری اضافه کرد: پس از مهار این آتش سوزی، تعدادی از نیروها برای پایش منطقه و اطمینان از مهار کامل حریق، چندین ساعت در مکان نامبرده حضور داشتند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس بیان داشت: علت وقوع این آتش سوزی و میزان خسارت‌های ناشی از آن در دست بررسی است.

منتصری با اشاره به اثرات مخرب آتش سوزی در اراضی جنگلی و مرتعی، از مردم خواست تا از روشن کردن آتش در عرصه‌های جنگلی خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی در این عرصه‌ها مراتب را از طریق شماره تلفن ١٥٠٤ به یگان حفاظت منابع طبیعی گزارش دهند.

منطقه اَبنو که در ۲۰ کیلومتری مرکز شهرستان سپیدان واقع شده دارای پوشش مرتعی غنی از جمله بوته‌های گون، دافنه و کلاه میرحسن است.

شهرستان سپیدان به مرکزیت اردکان در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

۹۸۷۳ / ‏‬ ۶۱۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =