۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۳
کد خبرنگار: 1049
کد خبر: 83364641
۵ نفر

برچسب‌ها

جشنواره موسیقی مقاومت و حماسه در تبریز برگزار می شود

تبریز - ایرنا - معاون هنری و سینمایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌ شرقی گفت: دومین جشنواره موسیقی "دفاع، مقاومت و حماسه" همزمان با ١٢ تیر، سال روز سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوگان آمریکا، در تبریز برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، علی محرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این جشنواره در ۲ بخش گروه نوازی و آثار تولیدی برگزار می‌شود و گروه‌های راه یافته به مرحله نهایی آن در روزهای ١١ و ١٢ تیر با اجرای زنده و در حضور هیأت داوران و تماشاگران با هم به رقابت می‌پردازند.

وی با بیان اینکه اختتامیه جشنواره نیز ١٣ تیر با معرفی برگزیدگان هر بخش برگزار می‌شود، اظهار داشت: طبق فراخوان جشنواره از ٥ گروه در بخش گروه نوازی و از ٥ اثر در بخش آثار تولیدی تقدیر می‌شود.

معاون هنری و سینمایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: در هر ۲ بخش از بهترین آهنگساز، تنظیم کننده، شاعر، نوازنده و خواننده نیز با اهدا جوایزی تقدیر خواهد شد.

محرمی، ادامه داد: این جشنواره به همت این اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی توسط انجمن موسیقی استان و با مشارکت معاونت فرهنگی هنری سپاه عاشورا، سازمان بسیج هنرمندان، صدا و سیما و حوزه هنری آذربایجان شرقی به مدت ۳ روز برگزار می‌شود.‌
وی با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوگان آمریکا گفت: این حادثه لکه ننگی است که در کنار دیگر جنایات آمریکا به خوبی بی صداقتی مقام‌های این کشور را در زمینه حقوق بشر نشان می‌دهد و براین اساس زمانبندی این جشنواره طوری تنظیم شده تا در سالروز این حادثه برگزار شود.

محرمی یادآوری کرد: سوژه‌ها و تحقیقات زیادی وجود دارد که جنایات آمریکا را ثابت کرده و می‌تواند دستمایه تولید آثار هنری برای افشا کردن این جنایت‌ها باشد و از این رو هنرمندان عرصه‌های مختلف به ویژه موسیقی می‌توانند آثاری ماندگار و تأثیرگذار تولید کنند.
۸۰۲۳/‏۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =