۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83364460
۰ نفر

برچسب‌ها

 بانک جامع اطلاعات واحدهای صنعتی قزوین تشکیل شود

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: باید بانک جامع اطلاعات واحدهای تولیدی و صنعتی استان تشکیل شود تا با آگاهی از ظرفیت و توانمندی واحدهای تولیدی استان برای حل مشکلات اقتصادی و رونق تولید اقدام کرد.

عبدالمحمد زاهدی روز شنبه در پنجاه و سومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین بر استفاده از همه امکانات داخلی کشور به منظور مقابله با تحریم‌ها تاکید کرد و گفت: بخش‌های صنعتی در شرایط تحریم بسیار تحت تأثیر قرار دارند و باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

وی اضافه کرد: متأسفانه بین واحدهای تولیدی در کشور ارتباط و هماهنگی لازم وجود ندارد و نبود اطلاعات جامع از ظرفیت واحدها باعث شده تا توانمندی‌های صنایع مغفول واقع شوند.

زاهدی تصریح کرد: برخی از قطعه سازان خودرو و واحدهای نساجی در استان قادرند که بسیاری از نیازهای کشور را برطرف سازند ولی نبود اطلاعات دقیق از واحدهای صنعتی باعث شده تا اهداف رونق تولید محقق نشود.

مسئول ارشد اجرایی استان به مشکلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی پرداخت و گفت: ممکن است بسیاری از واحدهای تولیدی استان مشکلات دیگری داشته باشند، اما تنها راهکار مدیران برای احیای واحدهای تولیدی مشکل دار به سرمایه در گردش خلاصه شده است درحالیکه باید با حمایت از ظرفیت کلینیک‌های صنعت راهکارهای جدیدتری در این زمینه ارائه کرد.

زاهدی در ادامه به موضوع تشکیل کمیسیون فنی قبل از جایگزینی بانک‌ها بر واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: این کمیسیون برای جایگزینی بانک‌ها بر واحدهای صنعتی باید ذیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شکل بگیرد تا بتوانیم موضوعات و مباحث مهم را در آن مطرح کرد.

وی همچنین گفت: واحدهایی که به تملک بانک‌ها درمی‌آیند معمولاً مشتری برای خرید ندارند و باید راهکار و رویکرد ما به دور از تملک باشد.

زاهدی در خصوص مشکلات همکاری بین صنعت و دانشگاه خاطرنشان کرد: همیشه مباحثی در این رابطه مطرح شده ولی مورد غفلت قرار می‌گیرد که لازم است تفاهم نامه‌ای در این رابطه منعقد شود.

استاندار قزوین یادآور شد: اتاق بازرگانی به عنوان یک تشکل فراگیر در استان‌ها باید برای ارتقا کیفیت جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تلاش کرده و ارتباطات بیشتری بین اتاق و استانداری داشته باشد.
۹۹۲۵* ۶۱۰۱