اتباع افغان برای حضور در تبریز منعی ندارند

تبریز - ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد: آن دسته از اتباع افغانستان که به طور قانونی وارد ایران شده اند، برای سفر به مناطق مختلف این استان محدودیتی ندارند.

علیار راستگو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تکذیب شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ممنوعیت ورود افغان‌ها به تبریز افزود: ما از حضور اتباع افغان به عنوان اتباع کشور دوست و همسایه مان در تبریز برای تماشای مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا استقبال می‌کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: برگزاری مسابقات فوتسال آسیا در تبریز، نشانه امنیت مثال زدنی در ایران و به تبع آن در آذربایجان شرقی برای اتباع کشورهای خارجی است.

در یکی دو روز اخیر شایعاتی مبنی بر ممنوعیت سفر اتباع افغان به تبریز در فضای مجازی منتشر و ادعا شده بود تبریز، شهر ممنوعه برای افغان هاست و آنان نمی‌توانند برای تماشای مسابقات تیم ملی کشورشان در مسابقات فوتسال آسیا به این شهر سفر کنند.

تیم ملی فوتسال افغانستان در مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا در تبریز، امروز در بازی فینال به مصاف ژاپن می‌رود.

مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا با حضور ۱۲ تیم قاره کهن از جمله افغانستان از ۲۴ خرداد در سالن ۶ هزار نفری پورشریفی تبریز آغاز شده و عصر امروز با برگزاری دیدار فینال و رده بندی به پایان می‌رسد.

۵۱۸

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها