بیش از ۲ هزار دانش آموز کردستانی در مدارس نمونه و سمپاد پذیرش می شوند

سنندج - ایرنا - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت: برای سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ تعداد ۲ هزار و ۱۷۸ دانش آموز دختر و پسر استان در مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان (سمپاد) پذیرش می شوند.

مهدی نامدار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی همزمان با سراسر کشور با حضور ۱۰ هزار و چهار دانش آموز دختر و پسر در روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد در ۵۷ حوزه امتحانی در استان برگزار شد.

وی افزود: ۶ هزار و ۵۱۴ نفر از این تعداد، دانش آموزان پایه نهم استان بودند که با شرکت در آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی با هم رقابت کردند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: از این تعداد دانش آموز شرکت کننده ۲۷۶ نفر در مدارس استعدادهای درخشان و یک هزار و ۵۴۸ نفر نیز در مدارس نمونه دولتی پذیرش می‌شوند.

وی یادآور شد: سه هزار و ۴۹۰ نفر از داوطلبان نیز در آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان با هم به رقابت پرداختند که در نهایت ۳۵۴ نفر در این مدارس پذیرش می‌شوند.

نامدار اظهار داشت: نتایج اولیه آزمون دبیرستان‌های استعدادهای درخشان و مدارس نمونه دولتی نیمه مرداد ۹۸ اعلام خواهد شد و شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی http://www.azmoon.medu.ir مراجعه کنند.

در سال تحصیلی (۹۸ - ۹۷) ۲۹۰ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در سه هزار و ۸۰۰ مدرسه شهری و روستایی استان کردستان تحصیل کردند.

۷۳۴۸ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =