تخصیص هدفمند بودجه باعث کاهش خسارت سیل در گلستان شد

گرگان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان با اشاره به اولویت بندی در تخصیص اعتبار پروژه های عمرانی گفت که اختصاص حدود ۵۲ درصد بودجه استان به طرحهای مرتبط با حوزه آب و کشاورزی طی یکی دو سال اخیر در کاهش خسارت سیل اخیر موثر بود.

محمد ولی روزبهان در نشستی با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان اظهار داشت: خسارت سیل نوروز ۹۸ در استان سنگین بود اما اختصاص هدفمند اعتبار به طرحهای مرتبط با حوزه آب در یکی دو سال اخیر و توجه بیشتر به طرحهای بخش حوادث اثرات تخریبی آن را تا حدودی کاهش داد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان افزود: تامین، عرضه و بازچرخانی آب با ۳۵/۶ درصد، کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست با ۱۵.۹ درصد، حمل و نقل و زیرساخت های جاده ها با ۱۲.۹ درصد و آموزش با ۷.۴ درصد از سهم کل بودجه در رده اول تا چهارم جدول توزیع تخصیص اعتبارات تملک دارایی گلستان در سال گذشته قرار داشتند.
روزبهان اظهار کرد: بهسازی روستاها، امور فرهنگی و اجتماعی، توسعه زیرساخت های صنعتی، توسعه شهری، گردشگری و بهداشت و سلامت در رده های بعدی توزیع بودجه استان گلستان قرار داشتند.

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم به هر میزان برای طرحهای حوزه آب گلستان اعتبار اختصاص دهیم بازهم کافی نیست چراکه اثرگذاری آن در توسعه استان و نیز مدیریت بحران و حوادث بالا است.

وی خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن حادثه خیز بودن گلستان و حجم بالای طرحهای مرتبط با حوزه مدیریت بحران نیازمند اعتبار بیشتر هستیم تا با برنامه ریزی و اعمال مدیریت صحیح بتوان از تشدید خسارات جلوگیری کرد.

وی با یادآوری حجم بالای طرحهای در دست اجرای عمرانی گلستان و در مقابل محدودیت منابع؛ اظهار کرد: هم اکنون ۱۱۰۰ طرح نیمه تمام عمرانی در استان وجود دارد که برای تکمیل آن به ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و تلاش می کنیم تا پایان سال جاری ۱۲۰ مورد آن را به مرحله بهره برداری برسانیم.

وی افزود: بر این اساس اختصاص اعتبار به طرحهای عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد و آن دسته از طرحهایی که اثرگذاری بالایی در توسعه گلستان دارند؛ اولویت دارد.

روزبهان در ادامه گفت: کارشناسان و مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان از همان روزهای ابتدای سیل استان پای کار بودند و با تخصیص بهنگام اعتبار و واریز تنخواه دستگاههای اجرایی در مدیریت بحران کمک شایانی کردند.

وی اظهار داشت: برآورد اولیه خسارت سیل گلستان ۴,۸۰۰ میلیارد تومان اعلام شده است و تلاش می کنیم دو هزار میلیارد آن در کوتاه ترین زمان ممکن اختصاص یابد.

در این دیدار رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان نیز با ارایه گزارشی از نحوه اطلاع رسانی بحران سیل منطقه به ارتباط خوب و عملکرد حرفه ای روابط عمومی برخی دستگاههای اجرایی از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اشاره کرد و گفت: تعامل و ارتباط حرفه ای با رسانه ها در اثرگذاری عملکرد و ارزش افزوده اقدامات سازمانها موثر است.

۲۷۲۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =