۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83364296
۰ نفر

برچسب‌ها

سی امین جشنواره تئاتر استان سمنان فراخوان داد

سمنان- ایرنا- فراخوان سی امین جشنواره تئاتر استان سمنان در سال ۱۳۹۸ توسط انجمن هنرهای نمایشی استان و معاونت هنری و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد شهرستان سمنان منتشر شد.

سرپرست انجمن نمایش استان سمنان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به برگزاری سی امین جشنواره تئاتر استان سمنان در آبان ۹۸ گفت: با انتشار فراخوان شرکت در سی امین جشنواره تئاتر استان سمنان، گروه‌های نمایشی تا پایان تیرماه فرصت دارند فرم تقاضای حضور در این جشواره را ارائه دهند، فرم‌های این جشنواره شامل قوانین و شیوه نامه شرکت در جشنواره است.

احمد مرادی حقیق افزود: سرپرستان گروه‌های نمایشی می‌توانند جهت دریافت فرم تقاضای شرکت در جشنواره به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خود مراجعه کنند و گروه‌هایی که مایل هستند آثار خود را مستقیم به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر ارسال کنند می‌توانند با شیوه نامه‌ای که انجمن هنرهای نمایشی در اختیار آنها قرار می‌دهد، از نمایش خود تصویربرداری کنند و فیلم اثر را به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر فجر در تهران ارسال نمایند.

بررسی و انتخاب آثار توسط سه نفر از استادان تئاتر در تاریخ ۱۵ تا ۲۰ مهر ۹۸ انجام می‌شود و تا ۳۰ مهرماه اسامی گروه‌های پذیرفته شده برای شرکت در سی امین جشنواره تئاتر استان سمنان اعلام می‌شود.

سی امین جشنواره تئاتر استان سمنان در دو بخش خیابانی و صحنه‌ای ۱۷ مهر ۹۸ در شهرستان گرمسار با حضور گروه‌های راه یافته به این جشنواره و با داوری استادان تئاتر کشور برگزار می‌شود و آثار برگزیده به جشنواره تئاتر منطقه‌ای فجر معرفی می‌شوند.

در حال حاضر ۱۹ گروه نمایشی ثبت شده زیر نظر دفتر هنرهای نمایشی در استان سمنان فعالیت می‌کنند.

۹۸۵۶ع/‏۶۱۰۳