۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۸
کد خبرنگار: 1386
کد خبر: 83364264
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین کشتارگاه نیمه صنعتی بستان آباد به بهره برداری رسید

تبریز- ایرنا - نخستین کشتارگاه نیمه صنعتی بستان آباد با اعتبار هزینه شده ۵.۷ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

فرماندار بستان آباد روز یکشنبه در حاشیه افتتاح کشتارگاه نیمه صنعتی این شهرستان در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این کشتارگاه مجهز به اتاق پیش سرد بوده و برای احداث آن رقم قابل توجهی هزینه شده است.
سیدعلی موسوی با اشاره به اینکه ظرفیت فعلی این کشتارگاه بیش از ۵۰ رأس دام سبک وسنگین است، افزود: با افتتاح این کشتارگاه نیمه صنعتی همه کشتارگاه‌های سنتی و غیر بهداشتی در سطح شهرستان بستان آباد جمع آوری و کشتار دام بصورت متمرکز در این کشتارگاه و تحت نظارت دامپزشکی انجام خواهد شد.
وی از بخش خصوصی برای توسعه فعالیت‌های این کشتارگاه و سرمایه گذاری جهت تبدیل این محل به مجتمع کشتارگاهی استان دعوت کرد و گفت: مدیریت شهرستان برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی با تمام توان آمادگی دارد.
محمد وحدتی، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز درحاشیه مراسم افتتاح این کشتارگاه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به موقعیت ویژه شهرستان در بخش ترانزیت و حمل و نقل گفت: با توسعه کشتارگاه بستان آباد و ایجاد صنعت بسته بندی گوشت در منطقه می‌توان این شهرستان را به قطب تولید و عرضه گوشت بسته بندی شده و بهداشتی در منطقه تبدیل کرد.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای دام در شهرستان گفت: بیش از ۴۶ هزار رأس دام سبک و سنگین در شهرستان وجود دارد که رعایت اصول بهداشتی در تولید و عرضه گوشت منطقه ضروری بوده و افتتاح این کشتارگاه گام مهمی در جهت ارتقای سلامت غذایی شهرستان است.

شهرستان بستان آباد با ۹۵ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شرق تبریز واقع شده است.

۷۲۳۹/‏۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =