جشنواره پویا نمایی با هدف مقابله با جنگ نرم دشمن برگزار می شود

قصرشیرین- ایرنا- مدیرکل صدا و سیمای کرمانشاه، از برگزاری دومین مرحله جشنواره ملی پویانمایی در این استان خبر داد و گفت: این جشنواره یک رخداد فرهنگی بزرگ در کشور است که هم سو با برنامه های مهم صدا و سیما با هدف مقابله با جنگ نرم دشمن برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، افشین امیری روز شنبه در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برپایی جشنواره پویانمایی عروسکی و تلویزیونی در فرمانداری سرپل دهاب افزود: جشنواره پویانمایی و عروسکی در راستای ایجاد شور و نشاط در بین مردم زلزله زده این شهرستان نیز برگزار می شود.

وی گفت: دشمن امروز در اتاق‌های فکر خود با بودجه‌های کلان از طریق برنامه های انیمیشن و کارتون کودکان و نوجوانان ما را هدف قرار داده نیاز است ما با تولید برنامه های انیمیشن با برگزاری جشنواره های فرهنگی مختص به کودکان و نوجوانان برای مقابله با این پدیده برخیزیم.

امیری با بیان اینکه جنگ امروز، جنگ رسانه‌ای است، اضافه کرد: جشنواره پویانمایی با هدف مقابله با جنگ نرم دشمن برگزار می‌شود که نوجوانان و کودکان را در برابر هجوم دشمنان صیانت کند.

فرماندار سرپل ذهاب نیز گفت: این شهرستان با داشتن پتانسیل های خوب و شرایط ایده آل، موقعیت بسیار مناسبی را برای اجرای انواع برنامه های فرهنگی، هنری و اجتماعی دارد که در این بین حضور و استقبال مردم نیز به این مهم افزوده است.

محبت جمالی نیا افزود: سرپل ذهاب پتانسیل های قوی در حوزه های فرهنگی و البته گردشگری دارد که باید با تلاش تمامی دستگاه ها به این استعدادهای بالقوه و بالفعل دست یابیم.

وی اظهار کرد: طبق فرمایش رهبری و خط مشی ایشان در رونق تولید باید این ایده توسط مسئولان دستگاه ها با حساسیت خاص و دقت نظر بیشتری اجرایی شود تا با تلاش همه جانبه بتوانیم از این برهه گذر کنیم.

وی از مسئولان دستگاههای اداری خواست از بخشی نگری پرهیز کرده و نگاهی همه جانبه به مشکلات داشته باشند زیرا در دولت تدبیر و امید، برنامه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بر محور عقلانیت برای پیشبرد اهداف و توسعه منطقه است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

گیلانغرب آماده برگزاری جشنواره پویا نمایی است

معاون برنامه ریزی فرماندار گیلانغرب از اجرای دومین جشنواره ملی پویا نمایی و عروسکی تلویزیون ایران در این شهرستان خبر داد و گفت: هم اکنون آمادگی کامل در این زمینه وجود دارد و همه امکانات لازم در این خصوص بسیج شده تا علاوه بر اجرای شایسته جشنواره، شهرستان نیز به خوبی به کشور معرفی شود.

حمید رضا بابایی در نشست برنامه ریزی جشنواره ملی پویانمایی و عروسکی در گیلانغرب افزود: انتخاب این شهرستان باعنایت استاندار کرمانشاه به عنوان یکی از نقاط برگزیده برای اجرای این جشنواره در سطح استان به لحاظ موقعیت و شرایط خاص آن صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: در کنار این جشنواره که در نیمه اول تیر ماه برگزار خواهد شد، قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان در زمینه‌های مختلف را معرفی خواهد شد.

معاون فرماندار گیلانغرب، از مدیران دستگاه‌های اجرایی و اداری شهرستان خواست تا با استفاده از این فرصت بوجود آمده تمهیداتی اتخاذ نمایند قابلیت‌ها و ظرفیت‌های شهرستان در بخش‌های مختلف در سطح کشور به خوبی معرفی شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه هم با تشریح اهمیت و نقش انیمیشن در پیشرفت جوامع و کشورهای مختلف گفت: اجرای این جشنواره فرصتی گرانبها برای استان کرمانشاه است تا علاوه بر بهره آموزشی، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هر منطقه در سطح کشور شناسانده شود.

علیرضا گودرزی افزود: در جهت اجرای مطلوب جشنواره ۱۰ کارگروه در سطح استان تشکیل شده و بیش ازیک هزار تن در اجرای آن نقش خواهند داشت و همزمان با اجرای آن در ۳۵ نقطه استان آثار برگزیده اکران خواهد شد.

مدیرکل صداو سیمای مرکز کرمانشاه نیز از انتخاب گیلانغرب به عنوان یکی از شهرستان‌های هدف اجرای جشنواره ملی پویا نمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیون ایران در تیرماه جاری خبر داد.

افشین امیری با تمجید از ایثار و مقاومت مردمان غیور گیلانغرب در دوران دفاع مقدس، مردم این خطه را شایسته هرگونه تقدیری عنوان نمود وگفت: رشادت‌های فراوان مردان وزنان این خطه دردفاع مقدس به عنوان اسوه‌های مقاومت ملت ایران و سند افتخار این سرزمین در طراز فرا ملی قراردارد.

وی اظهار داشت: یک هزار و ۱۰۰ تن از عوامل اجرایی و هنرمندان طراز اول کشور در کرمانشاه و ۶ شهرستان به ایفای نقش و اجرای برنامه و کارناوال شادی می‌پردازند و این مهم فرصت بسیار مغتنمی برای نقش آفرینی و هنرنمایی ظرفیت‌های بومی و محلی استان کرمانشاه و بازتاب آن در ۱۲ شبکه ملی و فراملی و همچنین ۳۳ شبکه استانی با بیش از چهار هزار قیقه پخش برنامه است.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه واقع است.

۳۰۱۲/‏۸۰۶۶/‏۷۳۹۹‬

برچسب‌ها