۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۴
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 83364145
۰ نفر

برچسب‌ها

تولیدات عشایر سربیشه ۴۰ درصد افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - مدیر امور عشایری سربیشه گفت: از ابتدای امسال تاکنون عشایر شهرستان ۲ هزار و ۲۴۰ تن محصولات دامی و لبنی تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

حسن مالکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان یکهزار و ۸۰۰ تن شیر و فرآورده‌های لبنی، ۴۰۰ تن گوشت و ۸۰ تن کرک، مو و پشم بوده است.

وی ادامه داد: بارندگی‌های خوب در سال آبی جاری و در پی آن مراتع سرسبز دغدغه عشایر را در خصوص تأمین علوفه دام کاهش داده و باعث افزایش تولیدات آنان شده است.

مالکی بیان کرد: از ابتدای سال جاری در راستای رفاه و رفت و آمد راحتر عشایر، ۳۰۰ کیلومتر از ایل راه‌های عشایر با اعتبار ۵۰ میلیون تومان مرمت شد.

وی با بیان اینکه اکنون آبرسانی به ۷۰ محله عشایری شهرستان با تانکر انجام می‌شود، افزود: از ابتدای سال جاری چهار هزار متر مکعب آب با اعتبار ۸۰ میلیون تومان برای ۸۰۰ خانوار عشایری سربیشه ارسال شده است.

مدیر امور عشایری سربیشه اظهار داشت: در راستای برق رسانی به عشایر نیز امسال ۳۰ دستگاه پنل خورشیدی از محل اعتبارات مختلف در محلات عشایری شهرستان نصب خواهد شد.

مالکی گفت: هم اکنون عشایر سربیشه ۹۰ هزار راس واحد دامی را پرورش می‌دهند که ۶۰ درصد جمعیت دام شهرستان را شامل می‌شود.

در حال حاضر سه هزار و ۲۰۰ خانوار عشایر در شهرستان سربیشه زندگی می‌کنند که ۱۳۵ هزار راس دام سبک و سنگین را پرورش می‌دهند.

سربیشه با هشت هزار و ۲۵۱ کیلومتر مربع وسعت در فاصله ۶۶ کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.

۷۵۵۶*۶۰۵۴