نخستین پرواز از ترمینال «سلام» انجام شد

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت بهره برداری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: با انجام نخستین پرواز از ترمینال گالری «سلام» که ساعت ۸ صبح امروز یکم تیر با هواپیمای ایران ایر به دبی انجام شد، مدرن ترین پایانه هوایی کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، حسن خوشخو معاون بهره برداری فرودگاهی این شرکت در خصوص آغاز پروازها از ترمینال گالری سلام اظهار داشت: پس از افتتاح ترمینال گالری سلام توسط رئیس جمهوری، امروز رسماً بهره برداری از این مجموعه آغاز شد.

وی ادامه داد: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی، نخستین پرواز از ترمینال گالری سلام توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» به عنوان شرکت هواپیمایی حامل پرچم کشور، ساعت ۸ صبح امروز یکم تیر به مقصد دوبی انجام گرفت.

خوشخو گفت: برای این پرواز برنامه‌ای ویژه توسط شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تدارک دیده شده بود و علاوه بر اهدای گل به مسافران و کادر پرواز، پذیرایی صبحانه نیز از آنها انجام شد.

وی با اشاره به ادامه روند انجام پروازها از ترمینال گالری سلام گفت: همکاری‌های بسیار خوبی بین نهادهای فعال در امر اعزام و پذیرش مسافران برای ادامه پروازهای این ترمینال صورت گرفته و براساس برنامه ریزی ها، پروازهای ترمینال گالری سلام به صورت منظم ادامه خواهد داشت.

سرپرست معاونت بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: پروازهای ترمینال گالری سلام طبق زمانبندی های انجام شده صورت می‌گیرند و اطلاع رسانی در خصوص این پروازها از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی انجام خواهد گرفت.

ترمینال سلام که عملیات ساخت، طراحی و تجهیز آن به دست متخصصان داخلی انجام شده به عنوان نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور با ظرفیت پذیرش و اعزام سالیانه پنج میلیون مسافر هفته گذشته به بهره برداری رسید.

این پایانه در شمال غرب فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) واقع شده است.

این پایانه مسافری در ۵۵ هزار مترمربع و در سه طبقه احداث شده است و در صورت بهره برداری از آن ظرفیت پذیرش و اعزام مسافر در فرودگاه امام خمینی (ره) به پنج میلیون مسافر در سال افزایش می‌یابد.

اکنون ترمینال شماره یک فرودگاه امام (ره) بیش از پنج میلیون مسافر ظرفیت دارد، اما سالیانه بیش از هشت میلیون مسافر از این ترمینال تردد می‌کنند.

با افتتاح ترمینال سلام، ظرفیت این فرودگاه در ۳۵ کیلومتری تهران سالیانه به بیش از ۱۳ میلیون نفر افزایش می‌یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha