طرح جمع‌آوری کودکان خیابانی در جنوب پایتخت آغاز شد

شهرری- ایرنا- رییس اداره بهزیستی شهرستان ری از آغاز اجرای طرح جمع‌آوری کودکان خیابانی در جنوب پایتخت خبر داد و گفت: جمع آوری این کودکان بر عهده بهزیستی است و تمامی کودکان به مراکز جنوب تهران منتقل می‌شوند.

مینا رجایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح ساماندهی و جمع آوری کودکان کار و خیابانی از مهمترین اولویت‌های بهزیستی ری به شمار می‌رود، تصریح کرد: کودکان فاقد خانواده در این طرح شناسایی شده و این افراد برای مراقبت و نگهداری به مراکز شبه خانواده منتقل می‌شوند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری افزود: کودکان دارای خانواده نیز شناسایی و در فرآیند سه ماهه و انجام کارهای کارشناسانه روانشناسی، مددکاری و آمادگی پذیرش خانواده به خانواده‌هایشان تحویل داده می‌شوند.

وی عنوان کرد: مراکز دولتی این کودکان را پذیرش می‌کنند.

رئیس اداره بهزیستی ری با بیان اینکه کودکان بد سرپرست و در تنگنا با دستور قضائی به مدت سه تا ۶ ماه در این مراکز نگهداری می‌شوند، افزود: شناسایی این کودکان با هدف توانمندسازی خانواده‌های آنها و بازگشت به محیط تحصیلی، مداخلات مشاوره و مددکاری به خانواده‌ها برای کاهش آسیب‌های مورد تهدید کودکان است.
وی ادامه داد: بیشتر این کودکان اتباع بیگانه هستند که برای پذیرش آنها با مشکل مواجه می‌شویم و امکان پذیرش در مراکز شبه خانواده برای این کودکان وجود ندارد.

رجایی با بیان اینکه این طرح تا پایان کامل ساماندهی کودکان کار و خیابان در جنوب پایتخت ادامه دارد، گفت: اکنون پدیده کودکان کار و خیابانی به یک مشکل اجتماعی توأم با آسیب‌های فراوان در جنوب پایتخت تبدیل شده است که باید بیش از گذشته به آن رسیدگی شود.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.

۱۹۷۰/۶۰۰۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =