۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 83364013
۲ نفر

برچسب‌ها

نظارت بر بازار بیجار با نظارت مردمی

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار از انتخاب ۲۰ نفر برای تشکیل تیم های نظارتی مردمی در این شهرستان خبر داد و گفت: این افراد برای کنترل و نظارت بر بازار، قیمت و کیفیت کالا از بین معتمدین جامعه انتخاب و معرفی شده اند.

علی اکبر ورمقانی روز شنبه در نشست اعضای تیم نظارتی مردمی بر بازار با بیان اینکه گستردگی شهرستان و اصناف مانع بزرگی برای رصد کامل بازار و کنترل قیمت ها در جامعه است اظهار داشت: تیم های نظارتی در ادارات شامل صنعت، معدن و تجارت و شبکه بهداشت و درمان شهرستان وجود دارد اما توقع مردم را تامین نمی کند.

وی گفت: برای همراهی همیاری بازرسین قیمت و کیفیت بازار، ورود معتمدین مردم می‌تواند از این نوع تخلفات جلوگیری کنند و ظرفیت مردمی با توجه به حضور هر لحظه ایی از بازار برای کنترل قیمت و کیفیت بازار باید مورد استفاده قرار گیرد.

فرماندار بیجار اضافه کرد: اصناف و بازاریان هم وقتی با بازرسان مردمی برخورد می‌کنند بدون شک موجب اصلاح و پذیر متصدیان قرار خواهد گرفت، زیرا مردم از بتن جامعه هستند.

وی افزود: ۲۰ نفر از معتمدان در قالب تیم های مختلف برای پوشش کل شهرستان مورد استفاده قرار می گیرند و امیدواریم این طرح به با موفقیت خود به عنوان الگویی برای سایر شهرهای کشور قرار گیرد.

ورمقانی با اعلام اینکه یکی از اقداماتی که تاکنون توسط اداره صمت برای نظارت و کنترل کالا در شهرستان ها اجرایی شده شناسایی انبارهای موجود است گفت: از ۳۳۰ انبار موجود در بیجار، حدود ۱۵۰ انبار موجودی کالای خود را به اداره صمت اعلام کرده اند تا از کمبودهای ناگهانی یک کالا توسط افراد سود جو جلوگیری شود.

وی اظهار داشت: بیش از چهار هزار و ۵۰۰ واحد صنفی رسمی در بیجار فعالیت دارند و نظارت بر آن با توجه به موقعیت جغرافیایی و گستردگی شهرستان از ظرفیت تیم های نظارتی ادارات مربوطه خارج است.

وی با اشاره به اینکه تیم های نظارتی مردمی به هیچ عنوان حق تذکر و هشدار به اصناف ندارد و صرفاً وظیفه این تیم، گزارش از بازار است افزود: ثبت رسید حواله در واحدهای صنفی با مشکلات زیادی مواجه است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

۹۹۴۳ / ۳۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =