کمبود سالن از مشکلات عمده هیات های ورزشی  آبادان و خرمشهر است

آبادان - ایرنا - رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند کمبود سالن را از مشکلات عمده هیات های ورزشی شهرهای آبادان و خرمشهر برشمرد و گفت: از ادارات و سازمان هایی که امکانات ورزشی و سالن اختصاصی دارند انتظار می رود این امکانات را در اختیار هیات های ورزشی منطقه قرار دهند.

محمود نواصر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از ادارات و دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر خواست به مسئولیت اجتماعی خود در قبال اهالی این منطقه عمل کنند و سالن‌های ورزشی اختصاصی خود را در اختیار هیأت‌های ورزشی قرار دهند تا فرزندان ساکن در شهرهای آبادان و خرمشهر بتوانند به فعالیت‌های ورزشی بپردازند.

وی با تاکید بر اینکه در شهرهای آبادان و خرمشهر کمبود سالن ورزشی به شدت احساس می‌شود بیان داشت: نشاط اجتماعی در گرو توجه به ورزش و تأمین زیرساخت‌های ورزشی است که این مقوله کمتر مورد توجه برخی دستگاه‌های اجرایی مستقر در منطقه آزاد اروند قرار گرفته است.

وی در ادامه از اجرای طرح استعداد یابی ورزش بدمینتون در مدارس آبادان خبر داد و افزود: آموزش و پرورش آبادان در امر استعدادیابی تعامل بسیار خوبی با هیأت بدمینتون منطقه آزاد اروند داشته و در مدت یک ماه و نیم دانش آموزان مستعد در رشته ورزشی بدمینتون شناسایی شدند.

رئیس هیأت بدمینتون منطقه آزاد اروند همکاری این هیأت ورزشی با مراکز آموزش عالی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مرکز علمی کاربردی منطقه آزاد اروند تاکنون همکاری خوبی با این هیأت داشته است که منجر به انعقاد تفاهمنامه نیز شده و دنبال انعقاد تفاهمنامه با سایر دانشگاه‌ها هستیم.

وی تشکیل تیم لیگ برتر با نام بدمینتون اروند را یک ضرورت دانست و گفت: با توجه به وجود تعداد قابل توجهی از ادارات دارای شرایط مالی خوب، کمک آنها برای تشکیل یک تیم لیگ برتری بدمینتون حداقل هدیه این ادارات به جوانان این منطقه است.

رئیس هیأت بدمینتون منطقه آزاد اروند با بیان اینکه ۲ شورای مهم در هیأت بدمینتون منطقه آزاد اروند تشکیل شده گفت: شورای تدوین سند جامع راهبردی گردشگری و شورای تدوین سند جامع راهبردی هیأت بدمینتون منطقه آزاد اروند از سوی ورزشکاران این رشته در حال آماده شدن است.

وی در ادامه با بیان اینکه بدمینتون اروند رکورددار برگزاری مسابقات است، گفت: برگزاری دومین دوره مسابقات بدمینتون آزاد بانوان منطقه آزاد اروند، دیدار دوستانه و تمرین مشترک با تیم پتروشیمی رازی، تیم هیأت ماهشهر و تیم شهرداری آبادان و مسابقات پیشکسوتان بدمینتون منطقه آزاد اروند در ۲ بخش آقایان و بانوان، مسابقات سه جانبه بین تیم‌های هیأت آبادان، شهرداری آبادان و تیم انتقال گاز عملیات منطقه یک میانکوه، همچنین مسابقات جام رمضان رده نونهالان از جمله مسابقات برگزاری شده از سوی هیأت بدمینتون منطقه آزاد اروند می‌باشند که با استقبال علاقه مندان روبرو شدند.

۴۰۰ ورزشکار در شهرهای آبادان و خرمشهر در منطقه آزاد اروند در رشته ورزشی بدمینتون فعالیت دارند.

۷۱۰۰/۶۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =