امسال هلال احمر چهارمحال و بختیاری به ۴۰ هزار حادثه دیده امدادرسانی کرد

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: داوطلبان عضو این جمعیت امسال به ۴۰ هزار نفر حادثه دیده در استان امدادرسانی کردند.

به گزارش ایرنا، سید احمد مرتضوی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای امسال تاکنون امدادگران و نجاتگران این جمعیت به بیش از ۲۷۷ حادثه از قبیل حوادث جاده ای، خدمات حضوری، برف و کولاک، حوادث شهری، سیل و آبگرفتنگی، کوهستان و رانش زمین که توسط مرکز کنترل و هماهنگی اعلام شده خدمات امدادی ارائه دادند.

وی گفت: در این حوادث ۱۰ هزار و ۶۶ خانوار در قالب ۴۰ هزار و ۲۳۱ نفر دچار حادثه شدند که از این تعداد ۱۳۶ نفر دچار مصدومیت شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اظهار داشت: از این تعداد ۳۱ سرپایی درمان و مابقی به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

وی از اسکان اضطراری یکهزار و ۵۳۸ نفر در این مدت خبر داد و گفت: در این مدت ۲۷۹ دستگاه چادر، ۸ هزار تخته پتو و یکهزار و ۳۵۰ تخته موکت و اقلام تغذیه اضطراری توزیع شد.

مرتضوی افزود: ۳۵۰ تیم عملیاتی متشکل از ۲ هزار و ۳۴ امدادگر و نجاتگر در این عملیات ها حضور داشتند.

وی گفت: در این حادث ۲۳۴ دستگاه آمبولانس، ۸۵ دستگاه خودروی نجات، ۱۰۰ خودروی کمک دار، ۲ دستگاه خودروی سنگین و ۱۰ سورت پروازی بالگرد و ۲۰ دستگاه قایق برای امداد رسانی استفاده شد.

به گزارش ایرنا، به دلیل اینکه بخشی از جغرافیایی سرزمینی چهارمحال و بختیاری کوهستانی است، یکی از نیازهای اصلی این استان امداد هوایی که سال گذشته در حادثه سقوط بالگرد امدادی استان، ۵ نفر جان خود را از دست دادند.

۷۳۶۰/‏۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =