۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 83363821
۰ نفر

برچسب‌ها

نبود تجهیزات علت مرگ کارگران معدن سوادکوه اعلام شد

ساری - ایرنا - معاون معادن سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت : نبود تجهیزات هوارسانی علت مرگ 2 کارگر معدن سوادکوه بوده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پنجشنبه هفته گذشته در تونل یکی از معادن زغالسنگ البرز ۲ کارگر جان خود را از دست دادند و ۲ کارگر دیگر نیز مصدوم شدند.

عسکر شریفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کارگران برای گرفتن بخشی از وسایل و تجهیزات خود در آن بخش از معدن قرار داشت رفته بودند که دچار کمبود اکسیژه شدند.

وی ادامه داد: متاسفانه در آن بخش از معدن، تجهیزات برای هوا رسانی وجود نداشت و کارگران به دلیل کمبود اکسیژن دچار خفگی شدند.

معاون سازمان صمت مازندران گفت: در چند مرحله بازدید از این معدن توسط کارشناسان سازمان و نظام مهندسی انجام و استعلام‌های لازم از اداره کل کار نیز گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه نبود و کمبود تجهیزات ایمنی خلاف به شمار می‌رود، ادامه داد: تقاضای پلمب این واحد معدنی به وزارت صنعت ارسال شد که بعد از صدور دستور این کار انجام می‌شود.

شریفی اظهار داشت: بارها دوره های آموزشی ایمنی در حین کار برای کارگران معدن برگزار شد اما آنان شرکت در این کلاس ها را جدی نگرفته اند در حالی که این آموزش در مواقع کار در معدن می تواند بسیار کمک کار آنها شود.

مازندران ۶۰ معدن زغالسنگ دارد.

۷۳۳۵/‏۱۶۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =