۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۴
کد خبرنگار: 1464
کد خبر: 83363751
۰ نفر

برچسب‌ها

مانور اطفای حریق در مهریز برگزار شد

یزد - ایرنا- مانور اطفای حریق به منظور آمادگی کامل نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی مهریز در راستای جلوگیری از آتش سوزی در جنگل ها و مراتع روز شنبه در این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: ارتقای آمادگی و ارزیابی توانایی‌های نیروهای یگان حفاظت در اطفا حریق در جنگل‌ها و مراتع هنگام حریق، فراهم کردن امکانات در حالات اضطراری و رفع نواقص احتمالی از اهداف برگزاری این مانور است.

سیدعلی باقری با ابراز رضایت از هماهنگی و عملکرد نیروها در اطفای حریق مراتع ادامه داد: هر ساله شاهد آتش‌سوزی در مراتع سطح منطقه هستیم و برگزاری مانور به شناسایی نقاط ضعف و قوت این اداره در مواجه با آتش سوزی‌های احتمالی کمک می‌کند و همچنین برای هماهنگی و رفع نواقص در حوادث واقعی بسیار مفید است.

این مسئول به نقش مهم مردم در جلوگیری از گسترش آتش سوزی در مراتع اشاره کرد و بیان داشت: از روستاییان، بهره برداران، دهیاران و شوراهای درخواست داریم تا نسبت به آتش سوزی در مراتع حساسیت نشان داده و با مشاهده آتش سوزی مراتب را با شماره تلفن امداد جنگل و مرتع ۱۵۰۴ اطلاع رسانی نمایند تا یگان حفاظت منابع طبیعی به موضوع رسیدگی کنند.

باقری اظهار کرد: حفظ نظام مند از عرصه‌های ملی و طبیعی نه تنها توسط این اداره و دستگاه‌ها بلکه باید به عنوان یک تکلیف در بین مردم مطرح و همه را مکلف به رعایت آن بدانند.

عرصه منابع طبیعی مهریز ۶۰۰ هزار هکتار وسعت دارد و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۱/ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =