معاون فرماندار مراغه: مبارزه با اعتیاد از خانواده ها شروع شود

مراغه- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه با اشاره به نقش فرهنگ سازی در مبارزه به اعتیاد گفت: خانواده ها، اولین و موثرترین نهاد اجتماعی برای پیشگیری از اعتیاد و گرایش جوانان به مواد مخدر است.

به گزارش ایرنا، موسی شعفی روز جمعه در جمع مردم مراغه در مسجد جامع این شهرستان افزود: منشا اصلی گرایش و تمایل قشر جوان به سوی اعتیاد و مواد افیونی، وجود مشکلات فرهنگی و اجتماعی در درون خانواده ها و جامعه است.
وی ادامه داد: با توجه به پیامدهای شوم اعتیاد در جامعه و آسیب های اجتماعی ناشی از آن، مبارزه و پیشگیری از اعتیاد باید از خانواده ها آغاز شود.
وی اضافه کرد: نزدیکی و همراهی و محبت والدین نسبت به فرزندان و نظارت مستمر بر رفتارهای اجتماعی آنان باید مورد توجه و اهتمام خانواده ها قرار گیرد.
وی با بیان اینکه والدین الگوهای فرزندان خود هستند، گفت: توجه به نیازهای فرهنگی و اجتماعی جوانان و نوجوانان از جمله راهکارهایی است که والدین برای پیشگیری از گرایش به اعتیاد می توانند به آن بپردازند.
وی افزود: براساس رهنمودهای رهبری، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و نیز پیشگیری از اعتیاد باید در سطح جامعه، اجتماعی و همگانی شود و این امر نیازمند همراهی آحاد مردم و مسئولان است.
وی با بیان اینکه رواج مواد افیونی در جامعه اسلامی از توطئه‌های دشمن است، ادامه داد: ضربه و آسیب زدن به خانواده ها و قشر جوان و فعال از جمله راهبردهای نظام سلطه در ترویج استعمال مواد افیونی در جامعه است.
وی اضافه کرد: واقع شدن کشورمان در مسیر ترانزیت مواد مخدر در کنار برخی عوامل فرهنگی و اجتماعی چالش هایی است که پیش روی جامعه و کشورمان در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و پدیده شوم اعتیاد وجود دارد.
وی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی و شکست نظام سلطه، حمایت استکبار جهانی از قاچاق مواد مخدر و سوداگری مرگ با هدف ضربه زدن به نظام اسلامی در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی انجام می شود.
وی افزود: مبارزه با قاچاق مواد مخدر با ایجاد موانع مرزی، کشف محموله های افیونی، دستگیری عوامل و سوداگران مرگ و تقدیم صدها شهید در این راه، نشان از عزم جمهوری اسلامی برای پیشگیری و مبارزه با مواد خانمان برانداز اعتیاد دارد.
وی اضافه کرد: وجود کمپ های ترک اعتیاد و انجمن‌های خیریه فعال در این زمینه از جمله رویکردهای مبارزه با پدیده شوم اعتیاد و رهایی از چنگال آن بوده که در سال های اخیر در این شهرستان ایجاد شده اند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۷۴۸۷/‏۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =